• Ana Sayfa
  • Haber
  • İş Dünyasından Merkez Bankası’na Kur Tepkisi: Şaşkınlıkla İzliyoruz

İş Dünyasından Merkez Bankası’na Kur Tepkisi: Şaşkınlıkla İzliyoruz

 İş Dünyasından Merkez Bankası’na Kur Tepkisi: Şaşkınlıkla İzliyoruz
Okunuyor İş Dünyasından Merkez Bankası’na Kur Tepkisi: Şaşkınlıkla İzliyoruz

Merkez Bankası’nın son faiz kararı döviz kurlarını uçurdu. Dolar tarihi zirvesini 17 ile yenilerken, euro 19 liranın üzerini gördü. İş dünyası temsilcileri, Merkez Bankası’nın kararlarına ‘Şaşkınlıkla izliyoruz’ diyerek tepki gösterdi. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yüksek döviz kurları nedeniyle bugün piyasaya beşinci kez satım yönünde müdahale etti. 

Müdahale doların 17‘yi euronun ise 19 seviyesini aşması sonrasında geldi.

“Şaşkınlıkla izliyoruz”

Merkez Bankası’nın döviz müdahalelerinin ardından İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Bahçıvan yaptığı açıklamada, ‘Dün faiz indirimine giden Merkez Bankası’nın, bugün elindeki kıymetli döviz kaynaklarını piyasaya sürmesini şaşkınlıkla izliyoruz.’ ifadesini kullandı.

????

Erdal Bahçıvan’ın ardından yine Twitter’dan bir açıklama yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, piyasaların istikarara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, ‘Piyasalarda yaşanan çalkantı ve döviz kurlarının geldiği seviye bir çok firmamızı endişelendiriyor ve olumsuz etkiliyor. Piyasaların ivedilikle istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınmasını ve öngörülebilirliğin temin edilmesini bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.

????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle