• Ana Sayfa
 • Sinema
 • İçiniz Titreyecek: Kahvenizi Yudumlarken İzleyebileceğiniz Kışın Geçen 20 Dizi ve Film

İçiniz Titreyecek: Kahvenizi Yudumlarken İzleyebileceğiniz Kışın Geçen 20 Dizi ve Film

 İçiniz Titreyecek: Kahvenizi Yudumlarken İzleyebileceğiniz Kışın Geçen 20 Dizi ve Film
Okunuyor İçiniz Titreyecek: Kahvenizi Yudumlarken İzleyebileceğiniz Kışın Geçen 20 Dizi ve Film

Şüphesiz kışın evde yapılacak en güzel aktivite dizi veya film izlemek. Bir de bu dizi ve filmler kış temalı ise tadından yenmez… Sıcacık kahvenizi içerken izleyebileceğiniz dizi ve film önerileri için buyurun içeriğimize!

1. Fargo (2014-)

 • IMDb: 8,9

Lorne Malvo, garip bir kiralık katildir. Bir kaza sonucu Lester Nygaard ile karşılaşır. Lorne ve Lester’ın karşılaşması sonucu Lester’ın hayatı tamamen değişir. Lester, karısını öldürdükten sonra Lorne ile birlikte çalışmaya başlar.

2. Shameless (2011-2021)

 • IMDb: 8,5

Alkolik baba ve değişik yaşlarda 6 çocuk yaşam mücadelesi vermektedir. En büyük çocuk Fiona, kardeşlerini bir arada tutmak için elinden geleni yapar. Herkesin pis bir işe bulaştığı bu ailenin başı dertten kurtulmaz.

3. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan (2004)

 • IMDb: 8,3

Bir adam, sevgilisinin kendisinden ayrıldıktan sonra yaşadıkları ilişki ile ilgili hatıralarını sildirmek istediğini öğrenir. Bunu öğrenir öğrenmez kendisi de aynı işlemi uygulatmak ister. Bu silme sürecinde yaşadıkları ilişkiyi gözden geçiren adam mutlu anılar ile karşılaşınca pişman olur ve devam etmek istemez.

4. Kış Uykusu (2014)

 • IMDb: 8,1

Emekli bir tiyatrocu olan Aydın, butik bir otel işletmektedir. Hayatını kız kardeşi Necla ve eşi Nihal ile sürdürür. Kışın gelmesi ve karın zorlukları Aydın’ın uzaklara gitmesine neden olur.

5. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)

 • IMDb: 7,9

Voldemort’un takipçilerinden olan Siruis Black’in Azkaban’dan kaçtığını öğrenen Harry Potter, kendisini öldürmek istediğini bildiği için huzursuzdur. Bir yandan da ruh emiciler de okuldaki huzuru bozmaktadır.

6. Little Women – Küçük Kadınlar (2019)

 • IMDb: 7,8

İç Savaş sonrası Amerika’da yaşayan dört kız kardeşin hepsi birbirinden farklı karakterdedir. Babaları savaşta iken anneleri ile birlikte mücadele eden bu kız kardeşler, ne kadar zorluk çekseler de mutluluğu hep birbirlerine dayanmakta bulurlar.

7. Home Alone – Evde Tek Başına (1990)

 • IMDb: 7,6

Ailesi tatile giderken evde unutulan Kevin, hırsızların evine gelmesiyle heyecan ve korku dolu anlar yaşar. Evini korumakta kararlı olan Kevin, hırsızları canından bezdirecektir.

8. Ice Age – Buz Devri (2002)

 • IMDb: 7,5

Buzul çağının başlamasıyla bir mamut, bir kaplan ve bir rakun birlikte bir maceraya atılırlar. Buldukları küçük bir bebeği korumak ve kurtarmak için çalışan bu üçlünün başına türlü türlü maceralar gelir.

9. I, Tonya – Ben, Tonya (2017)

 • IMDb: 7,5

Tonya Harding, hırslı bir buz pateni sporcusudur. Annesi ve eski eşi ile de sorunlar yaşamaktadır. Başarılı bir sporcu olan Tonya, hırsına yenik düşerek rakibi Nancy Kerrigan’ı sakatlamak için birini tutar. Bunun ortaya çıkması ile olaylar karışacaktır.

10. Frozen – Karlar Ülkesi (2013)

 • IMDb: 7,4

Bir lanet sonrası karla kaplanan krallığı kurtarmak için Anna ve Kristoff yola çıkar. Yolda çeşitli yaratıklar ile karşılaşan ikili, bir an önce karlar kraliçesine ulaşıp şehri kardan kurtarmak için çabalarlar.

11. Eddie the Eagle – Kartal Eddie (2015)

 • IMDb: 7,4

Michael Edwards, İngiltere’nin en büyük kayak atlamacılarındandır. Öncesinde birçok sporu deneyerek başarısız olan Eddie, son olarak kayak atlamayı dener. Spor aşkı ve mücadelenin sonucunda İngiltere spor tarihine adını yazdırmayı başarır.

12. Winter’s Bone – Gerçeğin Parçaları (2010)

 • IMDb: 7,2

Ree Dolly, iki küçük kardeşine ve annesine bakmakla yükümlüdür. Alabama’da küçük bir kasabada yaşayan aile, hayat mücadelesi verir. Akli dengesi bozuk annesine bakarken iki küçük kardeşine de doğru yolu göstermeye çalışır. Bu kadar sorumluluğun üzerine uyuşturucu bağımlısı babasının da peşine düşer.

13. The Holiday – Tatil (2006)

 • IMDb: 6,9

Meslektaşına platonik aşık olan Iris ve ihanete uğradıktan sonra sevgilisinden ayrılan Amanda’nın yolları kesişir. Evlerini takas eden bu ikilinin hayatlarında önemli değişiklikler olacaktır.

14. Snowpiercer (2020-)

 • IMDb: 6,9

Dünyanın karla kaplanmasının üzerinden yedi yıl geçmiş ve dünyada sınırlı sayıda insan kalmıştır. Yaşamın yeniden başladığı bu dünyada insanlar en baştan bir yaşam mücadelesi vermektedir.

15. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe – Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

 • IMDb: 6,9

Pevensie ailesi, ülkelerinden çıkarak profesörün yanına yerleşirler. Dört kardeşin en küçüğü Lucy, saklambaç oynarken bir dolap keşfeder. Karlarla kaplı Narnia dünyasının kapıları çocuklar için açılmıştır. Bu dünya, maceralarla dolu bir dünyadır.

16. The Polar Express – Kutup Ekspresi (2004)

 • IMDb: 6,6

Yaşamış olduğu kötü Noel deneyimleri sonrasında Noel’e inanmayan küçük bir çocuk garip bir tren yolculuğuna çıkar. Mucizelerle dolu bu tren yolculuğun son durağı ise Noel Baba’nın yaşadığı yer Kuzey Kutbu’dur.

17. Happy Feet – Neşeli Ayaklar (2006)

 • IMDb: 6,4

Mumble, sesi kötü bir penguendir. Ruh eşini bulabilmek için şarkı söylemesi gereken Mumble bunu bir türlü başaramaz. Onun yeteneği ise bambaşkadır. O bir tap dansçısıdır. Penguen toplumunda kabul görmeyen bu yeteneği sonrası toplumundan dışlanır.

18. The Day After Tomorrow – Yarından Sonra (2004)

 • IMDb: 6,4

Jack Hall, iklim uzmanıdır. Gözlemleri sonucunda Antarktika’dan bir buzulun koptuğunu keşfeder. İlerleyen süreçte bu buzulun kopması ile doğal afetler tetiklenir. Tüm dünyada başlayan felaketlerden kaçmak için insanlar çözüm bulmak zorundadır.

19. The Mountain Between Us – Aramızdaki Sözler (2017)

 • IMDb: 6,4

Ben Bass ve Alex Martin iki yabancıdır ve aynı uçakta seyahat etmektedirler. Uçağın kaza yapması sonucu yaralı olarak kurtulan ikili, dağda mahsur kalırlar. Hayatta kalabilmek için birbirlerinden başka kimsesi olmayan bu iki yabancı, birlikte zorlu bir yolculuğa çıkmak zorundadır.

20. The Huntsman: Winter’s War – Avcı: Kış Savaşı (2016)

 • IMDb: 6,1

Buz Kraliçesi, gücünü kaybeden kardeşini diriltmek için sihirli aynanın peşine düşer. Bir başka avcı da aynı zamanda sihirli aynanın peşindedir. İki ayrı avcı, kraliçenin avcılarına karşı güçlerini birleştirir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle