Fethullah Gülen’in ‘Yelpazecisi’ Gözaltına Alındı

 Fethullah Gülen’in ‘Yelpazecisi’ Gözaltına Alındı
Okunuyor Fethullah Gülen’in ‘Yelpazecisi’ Gözaltına Alındı

İzmir’de, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in konuşması sırasında bayılmaması için elindeki gazeteyi yelpaze olarak sallayan Adem Zengin, gözaltına alındı.

İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen’e konuşması sırasında bayılmaması için yelpaze sallayan ve hemen yanında oturan Adem Zengin‘in, farklı kimlikle Dokuz Eylül Hastanesi’nde tedavi gördüğü yönünde istihbarat bilgisi aldı.

Yoğun bakımdan çıktı gözaltına alındı

Çalışma başlatan ekipler, Kovid-19 testi pozitif çıkan Zengin’in farklı isimle Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alındığını, sağlık durumunun ağırlaşması ile entübe edildiğini belirledi. 

Ekipler, yaklaşık 1 aydır süren yoğun bakımdaki tedavisi biten Zengin’i gözaltına aldı. 

Zengin’in taburcu edildikten sonra İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülüp, sorgusunun yapılacağı belirtildi.

Zengin, Gülen’e yelpaze salladığı bu video ile kamuoyunda tanındı. ????

ByLock kullanıcısıymış

Adem Zengin’in, bir dönem kapatılan Zaman Gazetesi’nin Kazakistan temsilciliğini yaptığı ve örgüte müzahir dernekte genel sekreter olarak çalıştığı ortaya çıktı. 

Zengin’in, örgütün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu da belirlendi. Hastaneden taburcu olduktan sonra Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Adem Zengin, işlemleri için Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle