Kulis: Erdoğan, Lütfi Elvan’a Yeni Görev Verecek

 Kulis: Erdoğan, Lütfi Elvan’a Yeni Görev Verecek
Okunuyor Kulis: Erdoğan, Lütfi Elvan’a Yeni Görev Verecek

İstifasının ardından Lüfti Elvan’a, “Babacan’ın yeni ekonomi yapılanmasında yer alması için teklif geldiği” öne sürüldü. Erdoğan’ın “bunun önüne geçmek için Elvan’a yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

Yeni ekonomi politikası sonrası Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “affını istemişti.” Erdoğan da TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri öncesinde “Elvan’ın istifasını kabul etmişti.” İktidar, Erdoğan’ın “Faiz sebep, enflasyon sonuç” teorisini savunan Nureddin Nebati ile yola devam kararı alırken, bakanlıktan ayrılan Elvan ile ilgili de bir süredir siyaset kulislerinde, DEVA ya da Gelecek partilerinden birine geçeceği konuşuluyordu.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun kulis haberine göre, Elvan’a DEVA Partisi’nden “teklif geldi.” Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın ülke ekonomisindeki son durum üzerine partisinde ekonomiyle ilgili “yeni bir ekip kurduğu ve Elvan’ı da bu ekibe dahil etmek istediği” belirtildi.

“Teklifleri kabul etmedi”

Bu süreçte Elvan, her iki partiden gelen teklife de “evet” demedi. Bakanlıktan ayrılmasının ardından “gerek hükümet ile ilgili gerekse AKP ile ilgili eleştirel açıklamalarda bulunmadığı, aksine sessizliğini koruduğu” gerekçesiyle Erdoğan’ın “Elvan’a sahip çıktığı, Cumhurbaşkanlığı’nda ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor. Elvan’ın da yakın çevresine “yaşanan süreçle ilgili partisi AKP’yle ve Erdoğan’la kırgınlık yaşamadığını, bir süre dinlenmek istediğini ifade ettiği” belirtiliyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle