• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Aralık)

16 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücreti düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacak. Asgari ücret yüzde 50 oranında artırıldı.

2. Asgari ücrette; SGK ve işsizlik sigortası primi dahil olmak üzere işverene toplam maliyet 5 bin 879 lira olacak.

3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücreti 4.250 TL olarak açıkladı. Geçtiğimiz günlerde asgari ücret tahminini açıklayan ekonomist Özgür Demirtaş ise yeni asgari ücretin ardından Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

4. AKP’nin Twitter hesabından yayınladığı ‘Son 15 günde neler oldu?’ videosu tepki çekti. CHP İstanbul Gençlik Kolları da bir videoyla cevap verdi.

5. Kahramanmaraş’ta esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile 650 lira engelli maaşıyla geçimini sağladığını anlatan bir engelli vatandaşın diyalogu gündem oldu. Tuğrul Selmanoğlu da Akşener’e Twitter hesabından e #özürdileakşener etiketiyle cevap verdi. Kullanıcılar da Selamoğlu’na tokat gibi yorumlar yaptı.

6. Bingöl’de KYK kız yurduna erkeklerin girdiğini ve tacize uğradıklarını öne süren öğrenciler, yurt önünde eylem yapan öğrencilere yurt yönetimi soruşturma açıldığı öğrenildi.

7. Artan maliyetler, fiyat denetimleri ve düşen satışlar nedeniyle bunalan fırıncılar iflas edecekleri hususunda uyarıda bulunurken, yoksullaşmış eski tüketicileri devlet tarafından sağlanan ekmekler için sıraya giriyor.” yazan The New York Times’ın bugün yaptığı paylaşım sosyal medyanın gündemine oturdu.

8. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 3 aylık bebeğin uzun süre ağlaması üzerine apartman sakinleri jandarma ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, eve girdiklerinde 36 yaşındaki annenin cansız bedeniyle karşılaştı.

9. İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir binanın asansöründe genç kıza tecavüz etmeye çalışan sapığın ilk ifadesi ortaya çıktı.

10. Yetişkin bireylerin cinsel hayatlarındaki en büyük sorunlardan biri orgazm olabilmek. Bunu yaşayan kendisini başarılı sayarken, yaşamayanların da çabaları devam ediyor. Kısa süre önce yapılan bu araştırma ise sizin hangi grupta olduğunuzu ve orgazm konusundaki hangi sıralamada olduğunu gösteriyor.

11. 37 yaşındaki adamın tuvalette çıkardığı bu böbrek taşı, çoğu kişinin kabuslarına girecek türden! ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle