• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (15 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (15 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (15 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (15 Aralık)

15 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Show Ana Haber, zeytinyağındaki hileyi ortaya çıkardı. Fiyatıyla cep yakan zeytinyağındaki motoryağı hilesi ise pes dedirtti.

2. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi’nde alınan karar ile şebeke suyuna yüzde 20.58 zam yapıldı.

3. NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen, asgari ücret ile ilgili kulis bilgilerini aktardı. Ergen, ‘3 bin 900 liralık işçi ve işverenin mutabık kalınan bir asgari ücret rakamı söz konusu’ dedi.

4. Gazeteci Erem Şentürk, sokak röportajlarında ‘Çıkar telefonu’ diyen dayıların kurgu olduğunu iddia etti.

5. Geçtiğimiz pazar günü Antalya’da bir KYK yurdunda öğrencilerle bir araya gelen ünlü Twitch yayıncısı Jahrein, yaşananları ve öğrencilerin durumunu anlattı.

6. Samsun’da geçtiğimiz yıllarda yaşanan olay sosyal medyada yeniden gündem oldu. Parkta sevişen çift şikayet üzerine bölgeye gelen polisi görünce kaçıyor.

7. Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, “Katarlıların Antalya Limanı’nı 2047 yılına kadar işletebilmelerine olanak sağlayan” maddeyi iktidar yeniden “torba teklife” ekledi. Bu kıyak da vatandaşın tepkisine neden oldu.

8. Dünyanın en lüks tatil merkezlerinden biri olan ve Fransız Alpleri’nde yer alan Trois Vallées kayak merkezi, uyuşturucu saldırılarıyla gündeme geldi.

9. Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde lise öğrencisi Gamze Açar’ın (17) iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5’inci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili otelde çalışan Ö.E.’nin talimatla ifadesi alındı. Ö.E., Pencereye çıktığımızda yerde yatan bir kadın bedeni gördük. Aşağıda açık olan pencereden erkek sesleri geldi. Birinci erkek sesi, ‘Kızı attık, şimdi polisler gelir bizi götürürler’ dedi’ ifadelerini kullandı.

10. Dilim dilim satılan peynirin 2 diliminin 2.20 TL olması hepimizin canını epey sıktı.

11. Didem Arslan Yılmaz, benzer programlar tarafından konuklarının telefonla arandığını ve programın kötülendiğini belirterek canlı yayında ateş püskürdü.

12. ABB, Melih Gökçek’ten zırhlı aracı teslim aldıktan sonra, ‘eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz’ açıklamasında bulundu.

13. Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer’le görüşmesini köşesinde aktardı. Aktaş, ‘Sis giderek dağılıyor; aralık ayı TÜFE artışı çift haneye gidiyor’ dedi.

14. Reddit’te yine isimini vermeyen bir kullanıcı şoka gireceğiniz bir hikaye anlatmış. Kayınvalidesi ile birlikte olan adamın hikayesi için buyurun…

15. Son zamanlarda kehanetler ve zaman yolculukları ile ilgili çok fazla şey duymaya başladık. Zamanda yolculuk yaptığını iddia eden bir adam herkesi inandırmak için enteresan bir kanıt sundu. Detaylar için buyurun…

16. İstinye Park’taki tanınmış mekanlardan birinde gelen bir hesapta 3 kuzu pirzolanın 735 lira tutması tartışma yarattı.

17. Radyo Televizyon Üst Kurulu Üst Kurulu, Hasan Can Kaya’nın ‘Konuşanlar’ programı için Exxen’e idari para cezası uygularken 44. bölümün katalogtan çıkarılmasına karar verildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle