• Ana Sayfa
  • Haber
  • Murat Ongun: ‘İBB’ye Yapılan Kirli Operasyonun Mimarı Serhat Albayrak’

Murat Ongun: ‘İBB’ye Yapılan Kirli Operasyonun Mimarı Serhat Albayrak’

 Murat Ongun: ‘İBB’ye Yapılan Kirli Operasyonun Mimarı Serhat Albayrak’
Okunuyor Murat Ongun: ‘İBB’ye Yapılan Kirli Operasyonun Mimarı Serhat Albayrak’

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB’de terör örgütü üyelerinin çalıştığı yönündeki haberlerin arkasında Serhat Albayrak’ın olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB’de ‘terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin çalıştığını’ iddia etmesinin ardından, iktidara yakın medyada bu yönde haberler yapılmaya başlandı.  

İBB Haber’e konuşan Murat Ongun, “İBB’ye yönelik Sabah Gazetesi öncülüğünde kirli bir operasyon yapılmaya çalışılıyor. Bu operasyonun mimarı da hem Turkuvaz Medya’yı hem de Demirören Medyayı yöneten Serhat Albayrak’tır” dedi. Murat Ongun bu konuyla ilgili daha önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

“‘İBB’de 557 terör örgütleriyle ilişkili çalışan var’ dendi. Havuz medyası bugün sayıyı 7’ye indirdi. İncelemede 3’ü mevsimlik olmak üzere çalışanların hiçbirinin işe girişte adli sicil kaydına rastlanmadı. Bu konuda Emniyet birimlerince de herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

8 Aralık’ta İçişleri Bakanı, İBB’de 557 terör örgütleriyle ilintili çalışan olduğunu iddia etti. 4 gün geçti 557 kişiyle ilgili ne bir operasyon ne bir soruşturma yapıldı. Medyaya yansıtılan 6 kişinin de adli kaydı temiz çıktı. Ulusal güvenlik için soruyoruz; kim bu 557 kişi?’

Ayrıca Sabah gazetesi tarafından yapılan haberi de yalanlayan Ongun, “Sevtap Ayman isimli çalışanımız tutuklu değil. Mesleğinin gereği görevini yarın sabah yapmaya devam edecek. Meydan boş değil, yalana geçit yok çünkü İBB var” demişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle