Demirtaş’tan Cin Ali Üzerinden Erdoğan Göndermesi

 Demirtaş’tan Cin Ali Üzerinden Erdoğan Göndermesi
Okunuyor Demirtaş’tan Cin Ali Üzerinden Erdoğan Göndermesi

Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Reep Tayyip Erdoğan’ı ‘Cin Ali’ olarak çizdi. Demirtaş, ‘Aslında meseleyi çözmek için ilkokul birinci sınıfı okumuş olmak yeterli’ dedi.

Demirtaş’ın T24 için kaleme aldığı yazı şöyle:

‘İşin uzmanları, büyük iktisatçı Cin Ali’nin ekonomi politikalarını anlamak için yıllardır çırpınıp duruyorlar. Çoğu iyi niyetli bu ekonomistler, her türlü ekonomi teorisiyle analiz etmelerine rağmen yine de Cin Ali’nin ekonomi politikaları tam olarak çözemiyor, Cin Ali’nin gerçekte ne yapmak istediğini bir türlü kavrayamıyorlar. Çünkü ekonomi bilimini biliyor ama Cin Ali’yi bilmiyorlar. ‘Acaba dünyada bir tek Cin Ali’nin bildiği bir ekonomi modeli keşfedilmiş olabilir mi?’ diye, bir kez olsun düşünmüyorlar. Niye olmasın? Kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da…’

Demirtaş yazısının devamında ‘Cin Ali’den özür dileyerek şu ifadelere yer verdi ve çizgilerini paylaştı ????

Aslında meseleyi çözmek için ilkokul birinci sınıfı okumuş olmak yeterli. O nedenle halkın ekseriyeti konuyu tamı tamına anlamış durumda. Ben yine de nostaljik bir hatırlatma babında, konuyu özet geçeyim, bizim kuşakların çocukluğunun en sadık arkadaşı Cin Ali’den binlerde kez özür dileyerek. (Affet beni Cin Ali.)

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle