• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Aralık)

14 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TBMM’de yaptığı bir konuşmayı Twitter hesabından paylaştı. Videoda bahsi geçen gençlerden biri olan Arda Mavi de Varank’ı cevapsız bırakmadı.

2. Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Reep Tayyip Erdoğan’ı ‘Cin Ali’ olarak çizdi. Demirtaş, ‘Aslında meseleyi çözmek için ilkokul birinci sınıfı okumuş olmak yeterli’ dedi.

3. Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan ünlü milyarder Bill Gates, 2015 yılında yaptığı bir açıklamada adeta dünyayı koronavirüse karşı uyarmıştı. 2022 yılı için gelecek tahminlerini paylaşan Gates, yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

4. Adana’da 5 gün önce barıştığı eşini tüfekle vurarak öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı. Zanlı eşini ‘çocuk olmuyor’ tartışması nedeniyle öldürdüğünü söyledi.

5. Ekonomik krizin, yoksullar ve orta sınıf tarafından sarsıcı bir şekilde hissedildiği şu günlerde, yandaş yazarların başkanlık sistemini canhıraş savunduğu ifadeler sosyal medyada tekrar gündem oldu. Yiğit Bulut, Rasim Ozan Kütahyalı ve Melih Altınok’un, başkanlık sisteminin önünü açan 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimin ardından yazılarında hangi ifadeleri kullandıklarına beraber bakalım.

6. Türkiye’de kasım ayında konut satışları yıllık bazda yüzde 59 artış kaydetti ve 178 bin 814 olarak gerçekleşti. Döviz kurlarında artışla birlikte yabancılara konut satışında rekor kırıldı ve ilk kez 7 bin adedin üzerine çıkıldı.

7. Türk Lirası’nın haftaya büyük değer kaybıyla başlamasının ardından, Merkez Bankası’nın müdahalesi kurlarda beklenen düşüşü getirmedi. Uzmanlar, ekonominin kurtuluşu için erken seçime işaret ediyor.

8. Yeni Akit gazetesi, “Gıda teröristleri işte böyle çalışıyor” manşetiyle çıktı. “Fiyat artışlarını köpürtüp, indirimleri ise milletten gizliyorlar” denilen haberde, “kur operasyonlarını ve seçim yaygaralarını fırsat bilerek AKP ile orta ve alt gelirli seçmenini birbirine düşürmeyi amaçlayan gıda teröristlerinin, muhalefet ve fondaş medya ile işbirliği yaparak yıl içindeki suni zamları köpürtüp, fiyatların normale dönmesini ise gizlediği” ileri sürüldü.

9. Esenyurt’ta, 16 yaşındaki yabancı uyruklu şahıs, bir rezidansın asansöründe bir kadına tecavüz girişiminde bulundu. Yapılan takip sonrası şüpheli Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Şüphelinin daha önce de bir kız çocuğunu taciz etmeye çalıştığı öğrenildi.

10. 2 yıl önce asitli saldırısına uğradığı eski erkek arkadaşı ile evlenen Berfin Özek’in babası Yaşar Özek, evliliğe tepki gösterirken, ‘Sosyal medyadan öğrendim’ dedi.

11. Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, asgari ücretin 4 bin TL’nin üzerine çıkarılacağı, Ocak-Şubat aylarında ise gıda fiyatlarında artış yaşanarak alım gücünün düşeceği tahminini paylaşarak ‘Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım’ dedi.

12. Stephanie Matto reailty show’un ardından yeni girişimi ile paraya para demiyor, hatta o dönemden daha fazla ün kazandı. Stephanie, çıkarttığı gazları kavanozlayarak satmaya başladı.

13. Pek çok olayı önceden ön gördüğü bilinen kör kahin Baba Vanga’nın 2022 kehanetlerini uzmanlar yorumladı.

14. Özellikle de son yıllarda hepimiz Z kuşağını analiz etmeye çalışıyor ve gençlerin gelecek hakkındaki beklenti ve isteklerini anlamaya çalışıyoruz. Peki yeni nesil ne istiyor, Z Kuşağı siyasetten ne bekliyor? Tüm bu soruların cevaplarını TEAM araştırmış ve raporlamış.

15. 28 yaşındaki BBC sunucusu ve sosyal medya fenomeni Jess Davies, sosyal medya üzerinden tanımadığı bir adam tarafından müstehcen görüntülerin gönderilmesi üzerine yaşadığı siber taciz olayını anlattı.

16. 22 yaşındaki Floridalı model Camila Elle sevgilisiyle birlikte uçakta seks yapmak için özel bir uçak kiraladı. Türbülans nedeniyle bayılan Camila, TikTok’taki 467 bin takipçisine yaşadıklarını anlattı.

17. İş yerinde çıkan yemeğin kalanını evdeki çocuklara götüren kadının videosu sosyal medyanın gündemine oturdu. Bizler de videoya gelen yorumları sizler için derledik.

18. Amerika’nın Mississippi eyaletinde yaşayan Roberson adlı bir kadın sosyal medyanın diline düştü… Eşiyle cinsel ilişkiye girdiği sırada Facebook hesabından yanlışlıkla canlı yayın açan kadın, TikTok hesabında yaşadığı utanç dolu anları anlattı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle