Balkonda Çiçek Sulayan Doktoru Vurdu: ‘Atış Talimi Yapıyordum’

 Balkonda Çiçek Sulayan Doktoru Vurdu: ‘Atış Talimi Yapıyordum’
Okunuyor Balkonda Çiçek Sulayan Doktoru Vurdu: ‘Atış Talimi Yapıyordum’

Ordu’da doktor Aksın Serarslan, evinin balkonunda çiçek suladığı sırada başından vurularak ağır yaralandı. Olayla ilgili gözaltına alınan Lami Aydın tutuklandı. İfadesinde atış talimi yaptığını söyleyen Aydın, ‘Saçmanın oradaki eve kadar gideceğine ihtimal veremedim’ dedi. 

Ordu’nun Altınordu ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde geçtiğimiz pazar günü evinin balkonunda çiçek sulayan özel bir hastanede görevli Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Aksın Serarslan bir anda kanlar içerisinde kaldı.

Yakınları tarafından hastaneye kaldırılan Serarslan’ın başına saçma isabet ettiği belirlendi. Kafa travması teşhisi konulan Serarslan ilk müdahalesinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hayati tehlikesi bulunan Serarslan’ın tedavisi sürüyor.

130 metre mesafede atış talimi

Polis, evde yaptığı incelemede balkon camlarında kırıklar tespit ederken, tüfeği ateşlediği iddiasıyla Lami Aydın’ı gözaltına aldı. Aydın’ın olay yerine 130 metre mesafede tüfekle atış talimi yaptığı ortaya çıktı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Aydın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aydın, ifadesinde pet şişelere ateş ettiğini belirterek, “Ben pazar günleri Piramit mevkisinde bahçeme gider, av tüfeği ile pet şişelere ateş ederim. Olay günü hatırladığım kadarıyla araçta bulunan tüfeğimi de alarak oraya gittim. Av tüfeği ile deniz tarafına çapraz olarak havaya ateş ettim. Boztepe tarafına doğru kayalık alana da 4-5 el daha ateş ettim. Sonra evime döndüm. Gece evime gelen polisten doktorun yaralandığını öğrendim. Saçmanın oradaki eve kadar gideceğine ihtimal veremedim” dediği öğrenildi.

Ordu Valiliği’nden açıklama

Ordu Valiliği’nden konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Olay yerinde ve çevresinde bahse konu silahın ateşlenebileceği yön ve yer tespiti ile alakalı teknik cihazla çalışmalar yapılmış, olay yerine kuş uçuşu yaklaşık 130 metre mesafede bahçe içerisinde 8 adet üzerinde Slug ibareli yeşil renkli boş tüfek kartuşu bulunmuştur. Olayla ilgili yapılan çevre araştırmaları ve PTS kayıtlarının incelenmesi sonucu; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen şahsın ikameti ve aracında yapılan aramada 1 adet Walter marka tüfek ve olay yerindeki boş kartuşlarla aynı kalibre, marka ve renkte çok sayıda fişek ele geçirilerek suç unsurlarına el konulmuştur. Şüpheli şahıs gözaltına alınmış, yapılan ilk görüşmede olay yerinde atış talimi yaptığını beyan etmiş olup, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle