• Ana Sayfa
  • Haber
  • MasterChef Şampiyonu Serhat Doğramacı Kaşar Peynirlerini Karşılaştırarak Nasıl Kandırıldığımızı Anlattı

MasterChef Şampiyonu Serhat Doğramacı Kaşar Peynirlerini Karşılaştırarak Nasıl Kandırıldığımızı Anlattı

 MasterChef Şampiyonu Serhat Doğramacı Kaşar Peynirlerini Karşılaştırarak Nasıl Kandırıldığımızı Anlattı
Okunuyor MasterChef Şampiyonu Serhat Doğramacı Kaşar Peynirlerini Karşılaştırarak Nasıl Kandırıldığımızı Anlattı

MasterChef şampiyonu Serhat Doğramacı, iki farklı markaya ait kaşar peynirlerinin içerisindeki farklılıkları anlatarak vatandaşların nasıl kandırıldığını anlattı.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CXTms_ZDNkt/

MasterChef yarışmasıyla adını duyuran ve basit bir şekilde şampiyon olan Serhat Doğramacı sosyal medyayı aktif kullanan ve yarışmanın ardından zaman zaman da gündem olan bir isim.

Şimdi ise Doğramacı yayınladığı video ile yeniden gündemde. Sosyal medya hesabında iki farklı markaya ait kaşar peynirlerinin içerisindeki farklılıkları anlatarak nasıl zararlı olduğunu ve vatandaşların nasıl kandırıldığını anlattı.

“Eritme peynirlerin çoğu, diğer peynir karışımlarının emülsiye edici tuzlar ile karışmasından oluşur. Sadece kaşar peyniri gibi göründüğü ve anımsatıldığı için aynı fiyata satılması tamamen yanlış ve değişmesi gereken bir düzendir.” diyen Doğramacı, şu ifadeleri kullandı:

“Kaşar peyniri vs eritme (kahvaltılık, tostluk, burgerlik bilmem ne) peyniri. Bu olay bir steakhouse’un artıklardan hamburger yapmasına benzer. Bonfile şekli verip, bonfile fiyatına satmadığınız sürece kesinlikle yanlış bir durum değildir. Yasaldır, normaldir ve bütün dünyada uygulanır. Kaşar peynirin hammaddesi süttür. Eritmenin hammaddesi ise üretilmiş peynirlerdir.1 kg kaşar için gereken süt miktarı 8-10 litre, eritme için 4-6 litredir.

Eritme peynirlerin çoğu, diğer peynir karışımlarının emülsiye edici tuzlar ile karışmasından oluşur.

Özetle, sadece kaşar peyniri gibi göründüğü ve anımsatıldığı için aynı fiyata satılması tamamen yanlış ve değişmesi gereken bir düzendir.”

Paylaşımını buradan izleyebilirsiniz;

Siz bu anlatılanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle