• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kılıçdaroğlu’nun Sözlerini Teröriste Söyletmişlerdi: CHP, TRT ve RTÜK Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Kılıçdaroğlu’nun Sözlerini Teröriste Söyletmişlerdi: CHP, TRT ve RTÜK Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

 Kılıçdaroğlu’nun Sözlerini Teröriste Söyletmişlerdi: CHP, TRT ve RTÜK Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu
Okunuyor Kılıçdaroğlu’nun Sözlerini Teröriste Söyletmişlerdi: CHP, TRT ve RTÜK Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

TRT 1’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisinde, oyuncu Gürkan Uygun’un canlandırdığı ‘Yıldırım’ karakterine, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun son zamanlarda sıkça sarf ettiği ‘Geliyor gelmekte olan’ ifadeleri söyletildi. CHP’li Gürsel Tekin, TRT ve RTÜK hakkında “görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TRT’de yayınlanan “Teşkilat” adlı dizinin karakteri “Yıldırım’ın” “Geliyor gelmekte olan” sözleri nedeniyle TRT ve RTÜK hakkında “görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün, Ankara Adliyesi’nde; TRT ve RTÜK hakkında “Kamu görevlisinin işlediği ‘mağduriyete sebep olma’ yoluyla görevi kötüye kullanma suçlamasıyla” şikayet dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

Tekin, TRT’deki bu eylemin “FETÖ’nün taktiklerine benzediğini” kaydederek, şunları açıkladı:

“Keza TRT programında gerçekleştirilen bu eylemin geçmişte FETÖ yayın organı olarak faaliyet gösteren bazı televizyon kanallarının taktikleriyle benzeştiği görülmektedir. Hatırlanacağı üzere alçak FETÖ operasyonlarının hedefinde olan masum asker ve sivil kişiler, FETÖ kanallarında yayınlanan kurgu dizilerde ‘kötü ve karanlık’ karakterler ile temsil edilir ve canlandırılırdı. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun son günlerde sıkça kullandığı ‘Geliyor gelmekte olan’ sloganının TRT dizisinde ‘terörist’ karakterini canlandıran bir oyuncuya söyletiliyor olmasının Sayın Kılıçdaroğlu’nu sözde itibarsızlaştırmak amacıyla yapıldığı ve bu amaca hizmet ettiği çok açıktır.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle