• Ana Sayfa
  • Haber
  • Ekonomi Baş Aşağı Giderken… Erdoğan’ın Korumaları İçin Harcanan Para Ayda 26 Milyon TL

Ekonomi Baş Aşağı Giderken… Erdoğan’ın Korumaları İçin Harcanan Para Ayda 26 Milyon TL

 Ekonomi Baş Aşağı Giderken… Erdoğan’ın Korumaları İçin Harcanan Para Ayda 26 Milyon TL
Okunuyor Ekonomi Baş Aşağı Giderken… Erdoğan’ın Korumaları İçin Harcanan Para Ayda 26 Milyon TL

Ekonomi yönetimi yüzünden vatandaşın her geçen gün yoksullaştığı bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma ordusu için ayda ortalama 26 milyon TL harcandığı ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ve Saray’ı koruyan koruma sayısı yıllardır sır gibi saklanıyor. 

Milletvekillerinin “Sarayları ve Erdoğan’ı kaç koruma koruyor?” sorularına bugüne hiç yanıt verilmedi. 

Bu koruma ordusunun maliyetine ilişkin detayları BirGün‘den İsmail Arı paylaştı. Emniyet Müdürlüğü’nün verilerine göre Cumhurbaşkanlığı korumalarının bağlı olduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yılın ocak ile ekim aylarını kapsayan 10 aylık döneminde tam 262 milyon 592 bin TL harcadı.

Yani bu rakamlara göre, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yıl ayda ortalama 26 milyon 200 bin TL ve günlük de 870 bin TL harcadı.

Birçok büronun bütçesinden fazla

Erdoğan’ın koruma ordusu için harcanan para, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığın bütçesini de geride bıraktı.

Ailesini de korumakla yükümlüler

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı’nın görev tanımı ise şöyle: “Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin can güvenliği ve saygınlığı başta olmak üzere, konut, çalışma yeri, her türlü ulaşım vasıtası ile intikali esnasında, yakın koruma hizmetlerinden sorumludur. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı’na ait tüm yerleşkelerin ve Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu her türlü bina ve tesisin güvenliğini sağlamakla görevlidir.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle