• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bülent Arınç: ‘Bana Sedat Peker Belgeselinde Konuştuğumu Söylemediler’

Bülent Arınç: ‘Bana Sedat Peker Belgeselinde Konuştuğumu Söylemediler’

 Bülent Arınç: ‘Bana Sedat Peker Belgeselinde Konuştuğumu Söylemediler’
Okunuyor Bülent Arınç: ‘Bana Sedat Peker Belgeselinde Konuştuğumu Söylemediler’

Bülent Arınç, 140journos’un hazırladığı ve kendisinin de yer aldığı ‘Ya devlet başa’ adlı belgeselin Sedat Peker’le ilgili olduğunu bilmediğini söyledi. Arınç, katıldığı yayında gazeteci Barış Pehlivan ile de sert bir tartışmaya girerek ‘Oturun oturduğunuz yerde’ dedi.

Halk TV yayınına katılan Bülent Arınç, gazeteci Barış Pehlivan ve hukukçu Salim Şen ile tartıştı.  

140journos’un Sedat Peker ekseninde hazırladığı ‘Ya devlet başa’ belgeselinde kendisinin de devletle ilgili röportaj vermesine ilişkin açıklama yapan Arınç ‘Benimle Ankara’da 2 saate yakın bir röportaj yaptılar. Bunu 20 dakika ile özetlemişler. Kurguda da 12 dakikaya düşmüştü. Kurgu montaj onlara ait. Ancak benim bu röportajda Sedat Peker ile ya da Sedat Peker’in anlattıkları ile ilgili herhangi bir şey bulunmamaktadır’ dedi.

Arınç, hukukçu Salim Şen’in kendisine karşı önyargılı konuştuğunu söylerken, Şen ise ‘Kendisinin Ergenekon davasındaki tavrı da bellidir’ dedi ve ‘Kurucusu olduğunuz AKP, Sedat Peker eliyle bir korku iklimi yaratırken, nasıl muhalefet ettiniz?’ sorusunu yöneltti.

Arınç’ın soruya yanıtı, ‘Geçmişteki beyanlarıma bakarsanız neler söylediğimi ve yaptığımı görürsünüz’ oldu. Bu yanıtın ardından Arınç konuşmalar devam ederken telefonu kapattı. Barış Pehlivan’ın ‘kaçtı’ dediği Arınç yeniden yayına bağlanarak, ‘Kaçtı sözü hiç yakışmadı. Benim siyasi hayatımı sizler yakından takip ediyorsunuz. Barış Bey yerinize oturun. Ben her akşam hakkımda ne söylediğinizi ailemle ilgili kişisel haklarıma saldırıda bulunduğunuzu biliyorum’ dedi.‘Bana suikast düzenlenecekti yalanınız ile bizler Silivri’de çürütüldük’Bu sözler üzerine gazeteci Barış Pehlivan ise şunları söyledi: ‘Bana ‘yerine otur’ demek size düşmez. Bugüne kadar yazdıklarımın hepsi belgeli. 18 yıldır gazetecilik yapıyorum. Bugüne kadar bir tek haberimi bile tekzip ettiniz mi? Edemediniz. Sizin ‘bana suikast düzenlenecekti yalanınız ile bu ülkenin asıl derin devleti, devletin en mahrem sırlarını açtı’, size bunu soracaktım. Bana suikast düzenlenecekti yalanınız ile bizler Silivri’de çürütüldük. Size bunu soracaktım. ‘Ben ahmakmışım’ demekle kurtulunmuyor. Derin devlet belgeselinde sizin olmanız sorunlu bir şey. Ben bunu soracaktım.’

Arınç, Barış Pehlivan’ın soruları üzerine, ‘Bakın beni bu konulara sokmayın. Ben sizinle özel bir yayın yapmıyorum’ deyip, yeniden yayından ayrıldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle