• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’ın Üniversite Mezunlarıyla İlgili Yaptığı Değerlendirme Tepki Çekti

AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’ın Üniversite Mezunlarıyla İlgili Yaptığı Değerlendirme Tepki Çekti

 AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’ın Üniversite Mezunlarıyla İlgili Yaptığı Değerlendirme Tepki Çekti
Okunuyor AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’ın Üniversite Mezunlarıyla İlgili Yaptığı Değerlendirme Tepki Çekti

AKP Genel Başkan Danışmanı ve Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay’ın Yeni Şafak’ta yayınlanan ‘Ekonomi sadece ekonomi değildir’ başlıklı yazısında üniversite mezunlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmeler tepkiye neden oldu.

Kaynak: https://www.yenisafak.com/yazarlar/ya…

AKP Genel Başkan Danışmanı ve Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay, “Ekonomi sadece ekonomi değildir” başlıklı yazısında eğitimle ilgili bazı düşüncelerini paylaştı.

“Hasbelkader şahit olduğum iş taleplerinin büyük çoğunluğunda emek gerektiren bir iş yerine hiç çalışmadan veya çok az çalışarak bir maaş beklentisi çok yaygın bir eğilim” diyen Aktay,

“Emek gerektiren bir işe girenlerin kısa süre içinde işin hakkını vermeden daha kolayını aramaya başlamaları ise istihdam kültürümüzün en bariz habituslarından. Belli işte çalışanlar kendi mesleklerinden memnun değiller. Kendi mesleğinden memnuniyet az olunca o işe, o mesleğe hakkını verme ihtimali de az oluyor. Böylece meslekler yaptığı işten memnun olanlarca işgale edilmiş oluyor, dolayısıyla çıkan işin kalitesine de yansıyor bu durum” değerlendirmesinde bulundu.

Aktay’ın “Üniversite mezunlarımız ise demokratik kültür açısından yeterince karşılanamayan yüksek talepkârlıklarıyla toplumda ciddi bir hoşnutsuzluk kaynağı haline geliyorlar.” ifadeleri ise tepkiyle karşılandı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

O tepkilerden bazıları şöyle;

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle