• Ana Sayfa
  • Haber
  • İstanbul’da Bazı Marketler, Yağ, Şeker, Süt ve Sigaraya Satış Kısıtlaması Getirdi!

İstanbul’da Bazı Marketler, Yağ, Şeker, Süt ve Sigaraya Satış Kısıtlaması Getirdi!

 İstanbul’da Bazı Marketler, Yağ, Şeker, Süt ve Sigaraya Satış Kısıtlaması Getirdi!
Okunuyor İstanbul’da Bazı Marketler, Yağ, Şeker, Süt ve Sigaraya Satış Kısıtlaması Getirdi!

İstanbul’da bazı zincir marketler fiyatı hızla yükselen ürünleri müşterilere sınırlı sayıda satmaya başladı. İstanbul’da farklı semtlerde bulunan marketlerde süt 2 paketten fazla satılmıyor.  2 adet 5 kilogramlık sıvı yağ almanın yasak olduğunu söyleyen Fatih’teki market çalışanı ise ‘Yağ ve sigarada sınırlandırma var’ diye konuştu.

İstanbul’da farklı semtlerde bulunan marketleri dolaşan DHA muhabirinin, ‘Sütlerde sınırlandırma var mı?’ sorusu üzerine Şişli’de bulunan bir market çalışanı, ‘Sütlerde 2’den fazla satış yapamıyoruz. Şu an sadece 2 süt alabilirsiniz. Yağ, şeker, süt gibi belli ürünlerde yasak var. Yasak olmasının sebebi şu an olan durumlar. Bu kararı bizim market yönetimimiz verdi’ dedi. 

Yine aynı markette kasada bulunan bir diğer market çalışanı ise ‘Şu an en fazla 2 süt satın alabilirsiniz. Daha fazlasını kasadan geçemem. Sütler farklı markalardan olsa da 2’den fazla süt alamazsınız. Bu seferlik elinizde 3 sütü geçelim, ancak bir daha geçemem yasak var’ diye konuştu.

“Daha fazlasını kasadan geçemem” ????

“Marketler gizli stokçuluk yapıyor” ????

Erdoğan “Mallarına el koyacağız” demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasada açgözlü fırsatçıların bulunduğuna dikkati çekerek, stokçuluk yapanlara şu uyarıda bulunmuştu; ‘Bu özellikle de stokçuluktan kaynaklanıyor. Şimdi bu bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum. Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle