• Ana Sayfa
  • Haber
  • Esenler Belediyesi’nin TÜRGEV’e Tahsis Ettiği Binanın Girişi, 50 Bin TL’ye Börekçiye Kiralanmış…

Esenler Belediyesi’nin TÜRGEV’e Tahsis Ettiği Binanın Girişi, 50 Bin TL’ye Börekçiye Kiralanmış…

 Esenler Belediyesi’nin TÜRGEV’e Tahsis Ettiği Binanın Girişi, 50 Bin TL’ye Börekçiye Kiralanmış…
Okunuyor Esenler Belediyesi’nin TÜRGEV’e Tahsis Ettiği Binanın Girişi, 50 Bin TL’ye Börekçiye Kiralanmış…

TÜRGEV, AKP’li Tevfik Göksu’nun yönettiği Esenler Belediyesi’nin bedelsiz olarak 25 yıllığına tahsis ettiği binanın giriş katını börekçiye kiraladı. CHP’li Kemal Şahin, TÜRGEV’in aylık 50 bin TL kira aldığını açıkladı.

AKP’li Tevfik Göksu’nun yönettiği Esenler Belediyesi’nin yine bir skandala göz yumduğu ortaya çıktı. Esenler Belediye Meclisi’nin 9 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen oturumunda, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Bilal Erdoğan ile Esra Albayrak’ın yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) tahsis edilen bir bina tartışmalara neden oldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Esenler Belediyesi tarafından, geçen şubat ayında ilçenin en merkezi noktalarından birinde yer alan bir bina bedelsiz olarak TÜRGEV’e tahsis edildi. Ancak TÜRGEV’in, belediyenin tahsis ettiği binanın giriş katını Namlı Sarıyer Börekçisi’ne kiraya verdiği açığa çıktı.

TÜRGEV, 27 Ağustos 2020 tarihinde Esenler Belediyesi’ne başvurarak bina tahsisi istedi. Esenler Belediyesi de 4 Şubat 2021 tarihinde belediyeye ait Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir binanın, öğrencilerin eğitim-öğretim, barınma, sosyal ve kültürel hizmetlerde kullanılması için TÜRGEV’e 25 yıllığına tahsis edilmesi uygun bulundu.

Esenlerin en kıymetli noktalarından birinde bulunan binanın TÜRGEV’e tahsis edilmesi kararı, Esenler Belediye Meclisi’nin şubat ayı oturumunda CHP ve İYİ Parti’nin ret oyuna karşılık, AKP-MHP grubunun oyları ile kabul edildi. TÜRGEV ise binanın giriş katını börekçiye kiraya vererek tahsis kararında yer alan amaçların dışına çıkarak gelir elde etmiş oldu.

Belediye Meclisi’nde gündem dışı söz olan CHP’li Meclis Üyesi Kemal Şahin, rant zincirini “Esenler Belediyesi, taşınmazını yandaş TÜRGEV’e bedelsiz olarak ve 25 yıllığına verdi. TÜRGEV de öğrenci yurdunu Sarıyer Börekçisi yaptı” sözleriyle açıkladı.

‘Tevfik Göksu’nun amacı yandaşa kaynak sağlamak mı?’

AKP’li belediyenin binayı öğrencilerin; eğitim, öğretim ve barınma ihtiyaçları için TÜRGEV’e tahsis ettiğini hatırlatan ve binanın amacı dışında kullanıldığı vurgulayan CHP’li Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

‘AKP’li belediyenin binayı öğrencilerin; eğitim, öğretim ve barınma ihtiyaçları için TÜRGEV’e tahsis ettiğini hatırlatan ve binanın amacı dışında kullanıldığı vurgulayan CHP’li Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bugün bahsi geçen binanın zemin katında karşımıza Sarıyer Börekçisi çıkmaktadır. Üstelik bu börekçi aylık 50 bin TL de kira bedeli ödemektedir. Tevfik Göksu’nun amacı yandaşa kaynak sağlamak mı? Yoksa vatandaşın size güveni kalmadığı, gençlerin bu gibi vakıflarda bulunmak istemediğinden öğrenci bulamayıp, börek işine mi başladınız? Eğitimden uzak, çıkarcı bir anlayış gözler önündedir. Bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.’

“Bugün bahsi geçen binanın zemin katında karşımıza Sarıyer Börekçisi çıkmaktadır. Üstelik bu börekçi aylık 50 bin TL de kira bedeli ödemektedir. Tevfik Göksu’nun amacı yandaşa kaynak sağlamak mı? Yoksa vatandaşın size güveni kalmadığı, gençlerin bu gibi vakıflarda bulunmak istemediğinden öğrenci bulamayıp, börek işine mi başladınız? Eğitimden uzak, çıkarcı bir anlayış gözler önündedir. Bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle