• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (11 Aralık)

11 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Bir doktor döviz kurunun artması ile birlikte tıbbi malzeme alımında da zorluk yaşandığını iddia etti.

Artış nedeniyle özellikle tek kullanımlık ameliyat malzemesi alımında da yavaşlama olduğunu ve bunun büyük bir sıkıntıya neden olabileceğini belirtti.

2. 2018 yılında kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) lisans öğrencisi bulunmamasına rağmen öğretim görevlisi alacak.

Üniversitenin eğitim verecek binası olmadığından üç yıldır lisans öğrencisi alamıyor. Açılan ilanla üniversiteye 11 yeni öğretim görevlisi alacak. Böylece 102 yüksek lisans öğrencine karşılık 140 öğretim üyesi olacak.

3. İnebolu Anadolu Lisesi’nde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Çiğdem Beğen, sokak hayvanlarını besleyip, barınma yeri bulmak ve salgın hastalılarla mücadele etmesinin bedelini sürgün edilerek ödedi.

4. Remzi Bolat, kendisini evlendirip maaş bağlatacağını söyleyen Resul T. tarafından tapu dairesine giderek, 4 milyon TL değerindeki 3 ev ile 3 arsasını, verilen evraka parmak basarak devrettikten sonra dolandırıldı.

5. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TÜİK ile ilgili eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için ‘Türkiye İstatistik Kurumu’na güvenmeyeceksin de masada oturup içki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin?’ dedi.

6. İstanbul’da ekmeğe yine zam geldi, birçok fırın 2,5 TL olan ekmeği 3,5 liraya satmaya başladı.

7. AKP’li Numan Kurtulmuş, “Devletin kendisine vermiş olduğu Türk Lirasını gidip dövize yatırmak bir ahlaksızlıktır” sözleri ile tepkileri topladı.

8. Milli Savunma Bakanlığı, yayınladığı yönetmelikle subay ve astsubay olacakların cinsel hayatlarıyla ilgili bir düzenleme açıkladı.

9. Son zamanlarda aldığı nefret içerikli mesajların ardından ünlü YouTuber ve Twitch yayıncısı Kristina Kika Dukic intihar etti.

10. Uğur Şahin ‘aşı olmadı’ iddialarına yanıt vermek adına birkaç ay önce çektirdiği bir fotoğrafını paylaştı.

11. Asansörde tanıştığı adam kendisine ürkütücü notlar bırakmaya başlayınca epey ürken kadın yaşadıklarını anlattı.

12. Flört gurusu olduğunu iddia eden kadın, çiftlerin 2021 yılında ayrılma ihtimalleri en yüksek olan günü açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle