Bekir Pakdemirli: ‘Türkiye’nin Durdurulamaz Bir Yükselişi Var’

 Bekir Pakdemirli: ‘Türkiye’nin Durdurulamaz Bir Yükselişi Var’
Okunuyor Bekir Pakdemirli: ‘Türkiye’nin Durdurulamaz Bir Yükselişi Var’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin en büyük ekonomilerden biri haline geleceğini öne sürdü ve ‘Türkiye’nin durdurulamaz bir yükselişi var’ dedi.

İzmir Balçova’da ‘AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider Dersi’ konulu toplantıya katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yapılan analizlerin 2030 yılı sonrasında Türkiye’nin en büyük ekonomilerden biri haline geleceğini gösterdiğini söyleyerek ‘Türkiye’nin durdurulamaz bir yükselişi var’ dedi.

Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Pakdemirli, ‘Ülkeyi Küba’ya çevirmek isteyen vesayetçi bir zihniyet var. Dünyanın gerçekleriyle beraber siyaset yapmadığınız sürece millet size oy vermez. Türkiye kendi kendine yeten, kuvvetli dış ticaret fazlasıyla istenen noktaya giden bir ülke. Bir şehri yönetemeyen bir zihniyet bunca şeyi nasıl yapacak? İzmir’i yönetemediler İstanbul’u, Ankara’ya da şahit oluyoruz. Biz particilik yapmadık, hizmet etmeye devam edeceğiz. İzmir’de sağ muhafazakar partiler belediyeyi 1984 Burhan Özfatura’dan sonra bir daha alamadılar. Nedenleri sorguladık ama İzmir’e hizmet etmeye devam ettik. 2004’te yüzde 32’lerde olan oyumuzu, 2019’da yüzde 38.6’ya kadar yükselttik. İzmir benim doğduğum büyüdüğüm şehir. İzmir’de deprem oldu biz vardık. Deprem konutlarını teslim ettik. Ne acıdır ki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ortada yok. Senin İzmir’de Çevre ve Şehircilik Bakanı ile hiç işin yok mu ya, onun etrafında pervane olman lazım. Bizler ne zaman aransak telefona çıkıyoruz. Ne zaman bir şey istenirse, makul bir iş ise, biz o işin arkasında oluruz’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle