• Ana Sayfa
  • Haber
  • İlk Ceza Geldi! İzmir’de Bir Otomotiv Bayiine 500 Bin TL Stokçuluk Cezası

İlk Ceza Geldi! İzmir’de Bir Otomotiv Bayiine 500 Bin TL Stokçuluk Cezası

 İlk Ceza Geldi! İzmir’de Bir Otomotiv Bayiine 500 Bin TL Stokçuluk Cezası
Okunuyor İlk Ceza Geldi! İzmir’de Bir Otomotiv Bayiine 500 Bin TL Stokçuluk Cezası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savaş açtığını duyurduğu stokçuluk ile ilgili ilk ceza uygulandı.

Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, İzmir’de bir otomotiv bayiine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle 545 bin 550 lira idari ceza verdi. Bu rakamın en üst sınırdan ceza olduğu belirtildi.

“Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurdaki artışlar nedeniyle stok yapanlara savaş açmıştı. 1 Aralık’taki AKP Grup Toplantısı’nda ‘Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz’ ifadelerini kullanan Erdoğan, Katar ziyareti dönüşü gazetecilerin sorusu üzerine şunları söylemişti: 

“Tabii şu anda kimi ürünlerde görülen fiyat artışlarının bir sebebi küresel emtia fiyatlarının yükselişiyken, bir sebebi de maalesef piyasadaki açgözlü fırsatçılardır. Bu özellikle de stokçuluktan kaynaklanıyor. Şimdi bu bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum. Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız.”

Basında çıkan son haberlere göre de Erdoğan’ın açıklamaları sonrası harekete geçen AKP grubu, bütçe görüşmelerinin ardından tek maddelik düzenleme getirerek bu konudaki cezai müeyyideleri artırmayı planlıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle