• Ana Sayfa
  • Haber
  • Forbes 2022 Yılında En Çok İhtiyaç Duyulacak Meslekleri Açıkladı

Forbes 2022 Yılında En Çok İhtiyaç Duyulacak Meslekleri Açıkladı

 Forbes 2022 Yılında En Çok İhtiyaç Duyulacak Meslekleri Açıkladı
Okunuyor Forbes 2022 Yılında En Çok İhtiyaç Duyulacak Meslekleri Açıkladı

Forbes pandeminin de şekillendirdiği 2022 için kariyer anlamında büyüyen alanları derledi.

Sağlık – Hemşire

Dünya genelinde milyonlarca insanın ölümüne neden olan koronavirüsten kuşkusuz en çok etkilenen alanlanlardan biri. Koronavirüse yakalandılar, yılmadılar görevlerine yine devam ettiler. Hatta ne yazık ki binlerce sağlık çalışanını da kaybettik. Çok zorlu günler geçirdiler. Birçoğu bu zorluğa dayanamayarak istifa etti. Hemşire sıkıntısı olmasına rağmen, pandemi durumu daha da kötüleştirdi. Bu nedenle de 2027 yılına kadar en az 500 bin kayıtlı hemşireye daha ihtiyaç duyulacağı belirtildi.

Bilgi Teknolojisi – Yazılım ve Uygulama geliştiricileri

Uzaktan çalışmaya ve akıllı telefon geliştirmeye yönelik talebin artması, yazılım ve uygulama geliştiricilerine ihtiyaç duyulmasını sağladı. Şirketlerin önceliği artık çevrimiçi kodlamayı öğrenen insanlar oldu. İşgücü İstatistikleri Bürosu (BLS) on yılın sonunda yazılım geliştirme alanının yüzde 22 oranında büyüyeceğini tahmin ediyor.

Tedarik Zinciri Yönetimi – Satınalma Temsilcisi, Lojistik Analisti ve Dağıtım Yöneticisi

Karantina dönemindeki online satın alma pek çok perakendecinin uzun süredir güvendiği tam zamanında teslimat yöntemlerini alt üst etti. Bu nedenle de bu süreci iyi yönetecek profesyonellere ihtiyaç artıyor.

Finansal Yönetim

Bu alandaki kariyerlerin de önümüzdeki on yılda yüzde 15 oranında artması bekleniyor

Aktüeryal ve İstatistikçi

Aktüerler, on yılın sonunda neredeyse yüzde 20’lik bir büyüme oranına ve altı rakamın üzerinde bir medyan gelire sahip. İstatistikçiler ise verileri analiz ederek ve gelecekteki satışları, kârları ve büyümenin önündeki engelleri öngörerek şirketlere yardımcı olurlar.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle