• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (10 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (10 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (10 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (10 Aralık)

10 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Forbes pandeminin de şekillendirdiği 2022 için kariyer anlamında büyüyen alanları derledi.

2. Ekonomik krizin hayat pahalılığını her geçen gün derinleştirmesi yurttaşlara zor günler yaşatıyor. İstanbul’da bir bakkal yağı bardakla üstelik de veresiye olarak sattığını anlattı.

3. Adana’da kaybolduktan bir hafta sonra bulunan 15 yaşındaki kız çocuğunun 13 yaşında evlendiği, 14 yaşında anne olduğu ve 14 kez evden kaçtığı ortaya çıktı.

4. Market raflarında tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerinde yüzde 40’a varan artışlar yaşanırken bir vatandaşın gelen zamla ilgili yorumu sosyal medyada gündem oldu ve büyük tepki çekti.

5. Müge Anlı canlı yayınına katılan Emirhan Demirok, eşi Birsen Demirok’un asker arkadaşına kaçtığını söyleyip gözyaşlarına boğulmuştu. 5 gündür haber alınamayan Birsen bulundu ve stüdyoya geldi. 21 yaşında 4. evliliğini yapacak olan Birsen, bugün stüdyoda skandal açıklamalarda bulundu.

6. İzmir’in Torbalı ilçesindeki bir lisede 7 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan sözleşmeli öğretmen S.E. (23), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. S.E.’nin idari soruşturma kapsamında sözleşmesi feshedildi.

7. İstanbul Kağıthane’de birlikte yaşadığı uzman çavuş nişanlısı Zeynel Yıldırım’ı beylik silahıyla vurarak öldüren Gizem Erdoğan Yıldırım’ın ‘Beni bıçaklayanı öldürdüğüm gibi seni de öldürürüm, uygunsuz fotoğraflarını ailene veririm, herkese rezil olursun’ diyerek kendisine şantaj yaptığını öne sürdü. Savunmasına gözyaşları ile devam eden Erdoğan, maktulün olaydan önceki gece kendisine tecavüz ettiğini de belirtti.

8. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuran’daki Bakara Suresi’nden alıntı yaparak ‘Muhakkak ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle deneriz. Sabredenleri müjdele!’ dedi.

9. Son zamlarla birlikte marketlerde bir litre sütün fiyatı 15 TL’ye ulaştı. Sosyal medyada fahiş zamlara yoğun tepki var.

10. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşerek yeni asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini istediği belirtildi.

11. İstanbul Bağcılar’da bir apartmanın arka bahçesinde yeni doğmuş bebek bulundu. Haber verilmesiyle gelen sağlık ekipleri bebeğin hayatta olduğunu belirledi. Polis bebeği bırakan kişi ya da kişileri bulmak için çalışma başlattı.

12. 15 Aralık’ta başlayacak. Turistik Doğu Ekspresi’nde tek kişilik seyahat etmenin bedeli 1300 TL olarak belirlendi. İki kişi seyahat etmek istenirse de kişi başı fiyat 650 TL’ye iniyor.

13. 2019 yılında kanser sebebi ile kız kardeşini kaybeden kadın, eniştesi ile evlenme kararı alarak herkesi şaşırttı.

14. Aldıkları ilginç kararlarla ve alışmadık yaşam stilleriyle zaman zaman gündeme düşen ikiz kız kardeşler Anna ve Lucy, beraber nişanlandıkları aynı adamdan şimdi de hamile kalmak istiyor.

15. Amerikan seks oyuncakları markası RealDoll, artık LGBTQ topluluğu için homoseksüel olarak programlanmış şişme bebekler tasarlayacağını ve kısa zaman içerisinde satışa sunacağını açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle