• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (8 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (8 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (8 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (8 Aralık)

8 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Bingöl’de Pir Ali Kız Öğrenci Yurdu’nda erkeklerin girdiğini ve tacize uğradıklarını öne süren öğrenciler, geçtiğimiz günlerde eylem düzenledi. Yurtta intihar olayının da yaşandığını belirten öğrenciler güvende olmadıklarını belirtti.

2. Cübbeli Ahmet Hoca, Haluk Bilginer ve tiyatro ekibinin ‘Öp beni, yut beni, yala beni manyak manyak işler’ şeklindeki sözlerini beste yapmasını Show Haber’e değerlendirdi.

3. 3 Aralık günü ortadan kaybolan eşi Zehra Kıyak’ı bulmak için Müge Anlı’ya katılan Serkan Kıyak, canlı yayında eşinin pideci komşularına kaçtığını öğrenmişti. Ardından da kendisi aldatan eşinin geri dönmesi için gözyaşları içinde yalvarmıştı. Bugün ise Kıyak, herkesi mutlu eden kararını açıkladı.

4. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar temasları ardından medya mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ‘Bizim derdimiz düşük faizle yatırımı teşvik etmek suretiyle istihdamı artırmak; istihdamı artırmak suretiyle üretimi ve ihracatı artırmak.’ diye konuştu.

5. Twitter’da bir kadın kullanıcı iş başvurusu yaptığı bir şirketin elemanı tarafından kendisine atılan iğrenç mesajları ifşa etti.

6. Adana’da evli olduğu kadına işkence yapmakla suçlanan Serhat K. isimli erkek, ‘Eşime sadece birkaç kez vurdum’ diyerek kendini savundu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

7. Bugün TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken AKP’li ve CHP’li vekiller arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine AKP’li ve CHP’li vekiller yumruklaştı.

8. Antep’te bebeğine şiddet uygulayan baba hakkında, ‘nitelikli öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, mahkemece kabul edildi.

9. Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin, pazartesi günü Ankara’da ASELSAN dahil olmak üzere Türk savunma sanayi şirketleriyle görüşmeler yaptığı belirtilmişti. ASELSAN’dan açıklama geldi.

10. Ekonomist Thomas Piketty’nin kurduğu Paris merkezli Inequality Lab tarafından paylaşılan Dünya Eşitsizlik Raporu yayınlandı. Rapora göre, Türkiye’de en zengin %10, tüm gelirin %54,5’ini alırken, en yoksul %50’nin payı sadece %12.

11. Muğla’nın Bodrum ilçesinde, iş elbisesiyle minibüsüne binen yolcuya, ‘Bu pantolonla, bu koltuğa oturamazsın’ diyen şoför hakkında idari işlem başlatılarak, ‘şoför kartı’ da iptal edildi.

12. BBC, kadınların kazanımlarını tehdit eden Taliban’ın ardından hakları ve özgürlükleri ellerinden alınan Afgan kadınlarının Nobel ödüllü eğitim aktivisti Malala Yousafzai, moda ikonu Halima Aden ve Amerikalı futbol yıldızı Megan Rapinoe gibi ünlülerle yazışmalarını yayınladı.

13. Sakarya’da annesiyle birlikte gittiği hastanenin acil servisinde maskesiz dolaşan ve görevli doktorun uyarısına rağmen maske takmayıp o anları cep telefonuyla görüntülemeye çalışan Selin İ. Ş.’nin okuduğu üniversitede de maske takmadığı için uyarıldığı ortaya çıktı.

14. Brezilya’nın kalabalık plajlarından bir tanesinde kimseye aldırış etmeden cinsel ilişkiye giren çift tutuklandı.

15. TikTok, 2021’e veda ederken de kullanıcıların favori içerik üreticilerini, trendleri, hareketleri ve olayları içeren bir rapor yayınladı.

16. Türkiye’de para kaçakçılığı yaptıktan sonra ABD’ye kaçan Reza Zarrab’ın hayatına dair detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

17. Kilo vermesinin ardından sarkan derisini çekinmeden paylaşan genç kadına gelen yorumlar gerçekten de kalp kırıcı… Ancak, kendisi bu insanları hiç de ciddiye almadığını her seferinde belli ediyor!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle