• Ana Sayfa
  • Haber
  • Tatlıses’e Verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ Tepki Çekmişti: Pantene’den Açıklama Geldi

Tatlıses’e Verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ Tepki Çekmişti: Pantene’den Açıklama Geldi

 Tatlıses’e Verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ Tepki Çekmişti: Pantene’den Açıklama Geldi
Okunuyor Tatlıses’e Verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ Tepki Çekmişti: Pantene’den Açıklama Geldi

5 Aralık Kadın Hakları Gününde şarkıcı İbrahim Tatlıses’e ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ vererek tepki çeken Altın Kelebek yarışmasının sponsoru Pantene’den açıklama geldi. Pantene, ‘kadın hakları konusundaki duruşunun net olduğunu’ savundu.

Bu yıl 47. kez düzenlenen Altın Kelebek ödüllerinde şarkıcı İbrahim Tatlıses’e ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi. Tatlıses’e üstelik de Dünya Kadın Hakları Günü’nde böyle bir ödül verilmesi tepki çekti. 

Tatlıses’in geçmiş yıllarda partnerlerine şiddet uyguladığı haberlerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Altın Kelebek ödüllerinin sponsoru Pantene için boykot çağrısı yaptı.

Pantene sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gelen tepkilere yanıt verdi. Verilen ödüllere bir dahillerinin bulunmadığı belirtilen açıklamada ‘Sponsorluk kapsamında tek isteğimiz, cinsiyet eşitliği ilkemiz gereği; jürinin en az yüzde 50’sinin kadınlardan oluşması yönünde olmuştur’ denildi. 

Cinsiyet eşitliği için mücadele ettiklerini belirten Pantene ‘kadın hakları konusundaki duruşunun net olduğunu’ ifade etti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle