• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Harry Potter 20 Yaşında! Bir Dönem Gençlerin Hayallerini Süsleyen Seriden Hiç Fark Etmediğiniz İnce Detaylar

Harry Potter 20 Yaşında! Bir Dönem Gençlerin Hayallerini Süsleyen Seriden Hiç Fark Etmediğiniz İnce Detaylar

 Harry Potter 20 Yaşında! Bir Dönem Gençlerin Hayallerini Süsleyen Seriden Hiç Fark Etmediğiniz İnce Detaylar
Okunuyor Harry Potter 20 Yaşında! Bir Dönem Gençlerin Hayallerini Süsleyen Seriden Hiç Fark Etmediğiniz İnce Detaylar

Bir dönem bütün gençlerin favorisi haline gelmiş, yeni filmlerin çıkmasını beklerken kitaplarını sular seller gibi okuduğumuz Harry Potter serisi bu sene 20. yılını kutluyor! Biz de sizler için filmleri izlerken daha önce hiç fark etmediğiniz detayları derledik… ????

Not: Bu içerik filmleri izlemeyenler için spoiler içerir.

1. Bu sahneden herkes Harry’nin teyzesi Petunia’nın yemek yaptığını düşünse de aslında Dudley’nin eski okul kıyafetlerini Harry’ye vermek için griye boyuyor.

2. Hermione’nin birden sınıfın ortasında belirdiği bu sahnelerde boynundaki zaman döndürücü kolyesini saklamaya çalıştığını görüyoruz.

3. Serinin son filminde Voldemort’un Draco’ya sarıldığı sahne aslında senaryoda yoktu, izlerken oyuncuların da neye uğradığını şaşırdıklarını fark edebilirsiniz. ????

4. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filminde bu tablodaki kadın ve bebek aslında serinin yönetmeni Alfonso Cuaron’un eşi ile bebeği.

5. Harry Potter ve Melez Prens filminde Slughorn’un kendisini koltuk olarak kamufle ettiği kısımda terliklerinin durduğunu fark etmiş miydiniz?

6. Dursley ailesi göze batmayıp olabildiğince ‘normal’ görünebilmek amacıyla komşularıyla aynı model ev ve arabalar kullanmaktadır.

7. Oyuncu Tom Felton’ın büyükbabası Nigel Anstey filmin ilk kısmında ismi bilinmeyen bir Hogwarts profesörü olarak kısa süreliğine karşımıza çıkmıştı.

8. Serimizin son sahnelerinde Harry’nın canını yakan o meşhur yaranın artık neredeyse tamamen iyileştiğini gördük.

Yara detayı aslında kitabın son repliği olan ‘Yara izi 19 yıl boyunca Harry’nin canını hiç yakmamıştı, her şey yolundaydı.’ cümlesine bir göndermeydi…

9. Lord Voldemort’u canlandıran oyuncu Ralph Fiennes hareketlerinin daha akışkan ve ‘yılan gibi’ olması için kendi asasının ucunda bir çengel olmasını rica etmiş.

10. Slughorn’un asası ise ismini aldığı sümüklü böceklere benzer olacak şekilde iki boynuzlu tasarlanmıştır.

11. Profesör Lockhart’ın cinperileri sınıfa saldığı an Hermione öncelikle kitaplarını saklıyor çünkü cinperilerin karşılarına çıkan her şeyi dağıtıp parçaladığını biliyor.

12. Serinin ilk filminde Snape, Harry ile ilk kez göz göze geldiği an yara izi sızlamaya başlıyor. Tabii o zaman hiçbirimizin gerçeklerden haberi yok…

13. Film serisinin ‘Wyrd Sisters’ isimli müzik grubu Radiohead, Pulp gibi birçok başarılı alternatif rock gruplarının üyelerinden oluşmuştur.

14. Ölüm Yadigârları’nın ilk filminde Dobby, yıllar önce Harry’ye verdiği ‘bir daha senin hayatını kurtarmaya çalışmayacağım’ sözünü bozarak ölmüştür. ????

15. İlk filmde ikizler Fred ve George annelerini kandırmaya çalışsa da asıl isimlerin baş harfleri bavullarında yazıyordu.

16. Tüm öğrencilerin isimlerini yazdırmak için beklediği sahnede Neville, Harry’ye ikinci görevinde yardımcı olacak kitabı okuyordu.

17. Üç Başlı Köpeği uyutmayı başaran müzik aleti arp, ilk filmde Harry ve Ginny’nin Melez Prens’in iksir kitabını saklamak için gittikleri ihtiyaç odasında görülüyor.

18. Son filmde gördüğümüz gazetede canlı olmayan tek fotoğraf muggle ailesinin ölümüyle ilgili olandı. Hareket etmemesinin sebebi ise muggle kamerasıyla çekilmiş olması!

19. ‘Çatlak Kazan’ mekanının tabelası Harry ve Hagrid yaklaşana kadar siyahtı çünkü mugglelardan gizli tutuluyordu.

Sizi şaşırtan bir detay oldu mu? Yorumlarda buluşalım!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle