• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (5 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (5 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (5 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (5 Aralık)

5 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. AKP’li Beyoğlu Belediyesi’nin kanun gereği Verem Savaş Derneği’ne aktarması gereken 2 milyon 685 bin TL’yi derneğe aktarmadığı tespit edildi. AKP’li Belediye, İBB’nin de 21 milyon 451 bin TL’sini vermemiş…

2. Yozgat’ta kendilerini kargo şirketi çalışanı gibi göstererek hazırladıkları sahte teşekkür plaketini iş adamına teslim eden dolandırıcılar, teslim tutanağının imza kısmına yerleştirdikleri senetle 2,3 milyon euroya imza attırdılar.

3. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın kızı Gözde Arık’a, otoyol gişelerinde geçiş ihlali yaptığı gerekçesiyle 78 lira ceza geldi. Bu ceza faizi ile birlikte önce 490, ardından da 45 gün içinde 971 lira 30 kuruş oldu. Arık, “Faize haram diyen hükümet, 45 günde 12.5 kat faiz alıyor. Bu otoyol soygunudur” dedi.

4. Afganistan’da Taliban yönetimi, liderleri Molla Hibetullah Ahundzade’ye aylık 228 bin 750 Afgani (yaklaşık 2 bin 400 dolar) maaş tayin etti.

5. İbrahim Haskoloğlu bugün kendisine market çalışanlarından gelen zamları Twitter hesabından paylaştı.

6. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Her ne kadar kadınlarımız seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında elde etmişlerse de haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamışlardır’ dedi.

7. Z kuşağından bir genç daha ‘telefonunu çıkar’ ekolünden bir dayının şiddetine maruz kaldı. Gencin 100 liralık tişört giydiğini öğrenen dayı, muhteşem bir analiz yaparak ‘Sen ayda 5-6 sefer et yiyorsundur’ dedi.

8. İstanbul Planlama Ajansı’nın verilerine göre İstanbul’da yaşam maliyeti bir yılda yüzde 50’den fazla arttı. Yağ, un ve LPG gibi bazı kalemlerde artış yüzde 100’ün üzerine çıktı.

9. Çalışma koşulları, iş yükü ve ekonomik sıkıntılara isyan eden doktorlar Twitter’da #HekimlerİstifaEdiyor etiketiyle kampanya başlattı. Doktorların şikayetlerini dile getirdiği etiket altında dünden bu yana 150 bine yakın paylaşım yapıldı. Peki doktorların talepleri neler?

10. Türk lirasının her geçen gün daha da değersizleştiği şu günlerde birçok şey gibi araba almak da artık hayal oldu; belki de artık hayal bile değil! Döviz kuru zammı ve vergilerin artmasıyla otomobil piyasası artık kontrolden çıkmış durumda. Gelin hep birlikte sadece 10 günde araba piyasasında yaşanan değişime bakalım.

11. Ankara’nın Sincan ilçesinde belediye otobüsüyle seyahat eden Barış köpek, sosyal medyada gündem oldu. İnsanların çoğu otobüslerde köpek istemediğini söylerken birçoğu da sonunun Boji gibi olmasını istemediği için sahiplendirilmesi gerektiğini söyledi.

12. Adıyaman’ın Besni ilçesinde AKP’li Belediye, yol yapım çalışması için mezarlığın taşınmasına karar verdi. Dozerle gelişi güzel nakil işleminin yapıldığını belirten vatandaşlar ‘Bu hareket 27 yıl önce Sırpların katlettiği Bosnalıları kepçelerle toplu mezara gömülmesini aratmıyor, yazıklar olsun’ diyerek tepki gösterdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle