• Ana Sayfa
  • Haber
  • A Haber’in İddiası: Erdoğan’a Yönelik Bombalı Tuzak Engellendi!

A Haber’in İddiası: Erdoğan’a Yönelik Bombalı Tuzak Engellendi!

 A Haber’in İddiası: Erdoğan’a Yönelik Bombalı Tuzak Engellendi!
Okunuyor A Haber’in İddiası: Erdoğan’a Yönelik Bombalı Tuzak Engellendi!

A Haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bombalı tuzak girişiminin son anda engellendiğini öne sürdü.

Hükümete yakınlığıyla bilinen A Haber‘in aktardığına göre Siiirt’teki mitingde görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneği son anda fark edildi. 

A Haber’in web sitesindeki haberde şu ifadeler kullanıldı:

‘Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt mitinginde bir aracın altına yerleştirdikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla patlatıp infial yaratmayı planlayan teröristlerin kanlı oyunu son anda bozuldu.

Sansasyonel bir eylem arayışındaki teröristler, miting alanına ya da siyasi figürlere yaklaşamayacaklarını bildikleri için çevre illerden görevlendirilecek çevik kuvvet polislerini hedef olarak seçti. Sabah saatlerinde Mardin’den Siirt’teki mitinge görev için gidecek polis memurunun aracının altına gizlice uzaktan kumandalı patlayıcı yerleştirildi.

Aracını muhtemelen miting alanı yakınlarına ya da emniyet müdürlüğünün kendilerine tahsis edeceği bir otoparka bırakacak olan polis memurları dışında, aracın bulunduğu yerde başka polisler de olacaktı. Ancak iki polis memurunun aracın altındaki patlayıcıları erken fark etmesi ile teröristlerin planı suya düştü.

İhbar üzerine olay yerine gelen TEM Büro Amirliği ve Bomba Uzmanı Ekiplerince patlayıcı düzenek imha edildi. Olay yeri inceleme ekipleri, düzenek ve araç üzerinde şüphelilere ait parmak izi taraması yaptı. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.’

Haberde bilgilere ek olarak bu fotoğraflara yer verildi. ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle