• Ana Sayfa
  • Haber
  • Cumhurbaşkanı İmzasıyla 1.7 Milyarlık Kamu Malı Daha Özelleştirildi

Cumhurbaşkanı İmzasıyla 1.7 Milyarlık Kamu Malı Daha Özelleştirildi

 Cumhurbaşkanı İmzasıyla 1.7 Milyarlık Kamu Malı Daha Özelleştirildi
Okunuyor Cumhurbaşkanı İmzasıyla 1.7 Milyarlık Kamu Malı Daha Özelleştirildi

Kamuya ait dört taşınmaz ve işletmenin daha özelleştirme kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Elde edilen gelir 1 milyar 757 milyon TL oldu.

Kamuya ait dört taşınmaz ve işletmenin daha satışı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. EÜAŞ, Denizcilik İşletmeleri ve Hazine’ye ait bu arazi ve tesisler 1 milyar 757 milyon liraya verildi.

Topçam Hidroelektirik Santrali

Elektrik Üretim AŞ’ye ait Topçam Hidroelektirik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların işletmesi 925 milyon lira bedelle Bilgin Güç Santralleri’ne verildi.

Mersin Taşucu Limanı

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait, Mersin Taşucu Limanı’nın işletme hakkının 40 yıl süreyle verilmesi yöntemiyle ve liman geri sahasında yer alan 714 bin 200 metrekare taşınmaz ile üzerindeki tüm yapı ve tesislerin, 684 milyon liraya CEY Grubu Ortak Girişimi’ne (Ceynak Lojistik -Ceyport Terminal) işletme hakkının verilmesine karar verildi.

EÜAŞ Aliağa Tesisleri

Mülkiyeti Elektrik Üretim AŞ’ye ait Aliağa’daki 39 bin 862 metrekare arazi ve üzerinde bulunan yapıların 130 milyon liraya CSY Global Enerji’ye satılmasına karar verildi.

Adana’da taşınmaz ve arazi

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Adana Sarıçam’daki 2 bin 846 metrekare taşınmazın 18 milyon 100 bin liraya HMK Tütün’e satılmasına karar verildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle