• Ana Sayfa
  • Haber
  • Amerika’da Neler Oluyor? FETÖ’cü Enes Kanter Aslında Bir CIA Ajanı mı?

Amerika’da Neler Oluyor? FETÖ’cü Enes Kanter Aslında Bir CIA Ajanı mı?

 Amerika’da Neler Oluyor? FETÖ’cü Enes Kanter Aslında Bir CIA Ajanı mı?
Okunuyor Amerika’da Neler Oluyor? FETÖ’cü Enes Kanter Aslında Bir CIA Ajanı mı?

Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı ile tanınan ünlü basketbolcu Enes Kanter’in CIA ajanı olduğu iddia edildi. Mint Press News’in hazırlamış olduğu bu dosyayı sizlerle paylaştık. Bakalım siz ne düşüneceksiniz…

Kaynak: Mint Press News

Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı ile tanınan ünlü basketbolcu Enes Kanter’i tanıyorsunuzdur.

Kendisi 2016 yılında ailesinin kendisini reddetmesi üzerine soy ismini ‘Gülen’ olarak değiştirmiş ve ‘Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşleri, tüm sülalem feda olsun’ açıklamasında bulunmuştu.

Ünlü isimin adı geçtiğimiz aylarda ise David Rockefeller’in torunu Ariana Rockefeller ile anılmaya başlanmış ve Kanter, Ariana’ya maklube yaptığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

NBA takımlarından Boston Celtics’te forma giyen isim, soyadını ise tekrar ‘özgürlük’ anlamına gelen ‘Freedom’ olarak değiştirmiş ve ABD vatandaşı olarak vatandaşlık törenini Twitter hesabından paylaşmıştı.

Şimdilerde ise Kanter’in adı epey farklı iddialarla anılıyor. Kendisinin bir CIA ajanı olduğu dedikodusu ABD’de kulaktan kulağa yayılıyor. Peki ama nasıl mı?

Geçtiğimiz günlerde ünlü basketbolcu, The Jerusalem Post’tan Yaakov Katz ile bir araya gelerek röportaj verdi.

twitter.com

Katz aralarında 67 çocuğun da bulunduğu, 260 Filistinlinin yaşamını yitirdiği İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılara ‘modern askeri tarihin en doğru ve hatasız askeri operasyonu’ diyen bir isim.

twitter.com

Ünlü basketbolcu geçtiğimiz günlerde ‘Çin hükumetinin acımasız hükümleri nedeniyle Tibetli insanların temel hak ve özgürlükleri yoktur’ açıklamasında bulunmuş ve Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping için ‘Çin’in merhametsiz diktatörü’ demişti.

twitter.com

Uygurların uğradığı ‘soykırımın sonlandırılmasını’ da talep eden ünlü isim,

twitter.com

Uzun süredir sosyal medya hesabı üzerinden ‘özgürlük ayakkabısı’ adı verilen ayakkabılarını ‘Uygurlara Özgürlük’,

‘Özgürlük verilmez, alınır’

Ve de ‘Xi Jinping kontrol manyağıdır’ gibi sözlerle paylaşıyor.

Kanter’in bu duruşu ise ABD’de fazlasıyla karşılık buluyor. The National Review gibi muhafazakar medya kuruluşları ve Glenn Beck gibi ünlü sunucular kendisini ‘kahraman’ olarak nitelendirirken,

Florida Senatörü ve Cumhuriyetçi Başkan Adayı Marco Rubio, Kanter için ‘Onun tek suçu baskıya karşı sesini yükseltme cesareti göstermek’ gibi açıklamalarda bulundular.

twitter.com

Ancak sosyal medyada kendisinin bu duruşu geleneksel medyada olduğu gibi yalnızca övgüyle karşılanmıyor. Pek çok insan Kanter için kendisinin de dünyadaki pek çok insanın temel hak ve özgürlüklerini zedeleyen bir cemaatte yer aldığının altını çiziyor.

Tabii hal böyle olunca özellikle de Amerikan halkı ünlü basketbolcunun bir ‘CIA’ ajanı olup olmadığını tartışmaya başladı…

MintPress News’te yer alan bir haberde FETÖ’cü Kanter’in Amerika’nın en güçlü devlet yetkililerinden bazılarıyla pek çok şüpheli ilişkisi olduğunun altı çizilerek, ünlü basketbolcunun bir CIA ajanı olup olmadığı analiz edildi.

Haberde uzmanlığını Çin – Amerikan ilişkileri üstüne yapan ve Black Agenda’da editör olan Danny Haiphong’un görüşlerine de yer verildi:

“Kanter’in akıl hocası Fethullah Gülen, CIA ajanları tarafından korunuyor. Kendisinin Çin karşıtı açıklamaları her nasıl oluyorsa CIA’in yeniden Çin’e odaklanacağını açıklamasında sonra geldi. Kanter, Amerika’nın NED destekli güçlerle birlikte Pekin 2022 Olimpiyatları’na karşı yürüttüğü propaganda kampanyasının yüzü haline gelmiştir.”

Ünlü basketbolcunun CIA ile bir bağlantısı olduğuna dair bir kanıt bulunmuyor olsa da Kanter’in ABD’in en güçlü isimleriyle yakın ilişkilerinin olması kafa karıştırıyor.

Örneğin ünlü basketbolcu geçtiğimiz Temmuz ayında, Irak Savaşı’nda önemli bir figür ve eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olan John Bolton ile görüşmek için Washington’a gitmişti.

twitter.com

İkili, Russell Senato Binası’nda bir araya gelmiş ve Kanter, bir ‘arkadaşı’ ile ‘insan hakları’ konusunda konuştuğunu söylemişti.

Kendisi aynı zamanda Trump’ın damadı ve danışmanı olan Jared Kushner ile de bir araya gelmişti.

twitter.com

Ayrıca, Kanter’in sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi Florida Senatörü Rubio ile de yakın bir ilişkisi var. Kanter, Capitol Binası’ndaki toplantıları için ‘İnsan Hakları, özgürlük ve demokrasi için yanımızda olan Senatör Marco Rubio’ya çok teşekkürler’ demişti.

Tüm bunlara ek olarak ünlü basketbolcu 2019 yılında Bill ve Hillary Clinton ile görüşerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında konuşmuş ve ikiliye sırtında Clinton yazan iki Boston Celtics forması hediye etmişti.

Ayrıca Kanter’in FBI ile bir tür ilişkisi ve iletişimi olduğu, hatta FBI’ın evine acil durum butonu yerleştirdiği biliniyor.

twitter.com

MintPress News’in haberinde ünlü basketbolcu ile Batı destekli STK’lar arasındaki ilişkilerden de bahsedildi.????

“Kanter, Batı hükümetinin desteklediği insan hakları STK’larının saygın üyelerindendir ve İnsan Hakları Vakfı’nda birkaç kez de konuşma yapmıştır.”

“İnsan Hakları Vakfı’nın merkezi, Empire State Binası’ndadır. Bu vakfın kurucusu ise 1980’lerde Amerika’da silah kaçakçısı olmakla suçlanan eski bir Venezüella hükumet yetkilisinin oğlu Thor Halvorssen’dir. Halvorssen aynı zamanda Venezuelalı terörist olan Leopoldo Lopez’in de kuzenidir. Lopez, 2002’de ABD destekli gerçekleştirilen darbede ve aynı zamanda 2014 yılında en az 43 kişinin hayatını kaybettiği, tahmini olarak da 15 milyar dolarlık maddi hasara neden olan siyasi bir terör örgütünün lideridir…”

“Birlikte basketbol oynadıkları bir videoyu paylaşan Park, Kanter’e ‘sen gerçek bir ilham kaynağısın ve sana arkadaşım demekten onur duyuyorum’ diyerek ‘iktidar gerçeği anlattı’ diyor.”

“Kanter gerçekten iktidara doğruyu anlatabilecek güçteyse ona fısıldayabilecek kadar da yakındır.”

“Konuyla ilgili bir başka kanıt da kendisinin Rockefeller’ın torunu ve kendisinin kız arkadaşı olan Arianna Rockefeller ile kurduğu ilişkidir.”

“Kanter’in bir diğer sıra dışı özelliği ise kendisinin İsrail devletine ne kadar tutkuyla bağlı olduğudur. Basketbol kariyerinin son zamanlarına geldiğini de göz önünde bulundurursak Kanter, en az sahada olduğu kadar üst düzey İsrailli yetkililerle de vakit geçiriyor.”

“Kendisi Ocak ayında, İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Lior Haiat ile ‘insan hakları ve adalet’ hakkında ‘sohbet etmiş ve bundan keyif aldığını söylemiştir. Birkaç hafta sonra Kanter, sözde aynı konuda, ‘iyi dostu’ Ofir Katz ile bir görüşme daha yapmıştır… Ek olarak Kanter, Kushner ile bir AIPAC etkinliğinde tanışmış ve yeryüzünün en çok insan haklarını ihlal eden iki ülkesi olan BAE ve Bahreyn’deki yetkililerin şirketinde olmaktan onur duyduğunu söylemiştir.”

“Kanter kendi basketbol akademisini kurmuştur ve burada Müslümanlara İsrail’e karşı muhalefetlerinin siyasi veya ahlaki nedenlerle değil, tamamen anti-semitizm taassupuna dayandığını öğretmektedir.”

Haberde Türklerin yalnızca %2’sinin İsrail hakkında olumlu düşündüğünü; %86’sının ise İsrail’e negatif duygular beslendiğini ancak Kanter’in kendi yurttaşlarıyla bu noktada da ayrıştığının da altı çizilmiş.

Ünlü basketbolcunun FETÖ’cü olmasının vurgulandığı yazıda, FETÖ’nün ülkemizde devlet içinde devlet kurmaya çalıştığı ve FETÖ’cülerinin kendi gelirlerinin %5 ile %20 arasında FETÖ’ye bağış yaptığı anlatılıyor.

Ayrıca Kanter’in de 100 milyon dolardan fazla kazandığı da göz önüne alınarak kendisinin FETÖ için başlı başına önemli bir gelir kaynağı olabileceği söyleniyor.

Hatırlarsanız 2019 yılında FETÖ’nün elebaşı Gülen, Kanter’e içtiği çayın artığını göndermişti. Ünlü basketbolcunun yanıtı ise şu şekilde olmuştu.????

“Enes Kanter Çin’deki insan haklarını savunduğunu ancak İsrail’in Filistinlilere yönelik sömürgeci zulmünün bir destekçisi olduğunu iddia ediyor.”

Sonuç olarak; Enes Kanter’in CIA ajanı olduğuna dair somut bir kanıt var mı? Yok. Ancak CIA zaten böyle çalışmaz, bir ajanın ajan olduğunu zaten öğrenemezsiniz.

Siz ne diyorsunuz bu konu hakkında? Haydi yorumlara!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle