• Ana Sayfa
  • Haber
  • Silahlı ve Usturalı Saldırıya Uğrayan Kadın: ‘Bende Panik Butonu, Onda Elektronik Kelepçe Var’

Silahlı ve Usturalı Saldırıya Uğrayan Kadın: ‘Bende Panik Butonu, Onda Elektronik Kelepçe Var’

 Silahlı ve Usturalı Saldırıya Uğrayan Kadın: ‘Bende Panik Butonu, Onda Elektronik Kelepçe Var’
Okunuyor Silahlı ve Usturalı Saldırıya Uğrayan Kadın: ‘Bende Panik Butonu, Onda Elektronik Kelepçe Var’

Adana’da bir kadın sürekli darp ettiği için ayrıldığı eski sevgilisi tarafından önce tabancayla vuruldu sonra usturalı saldırıya uğradı. Genç kadın 13 kez şikayetçi olduğunu, kendisinde panik butonu, zanlıda elektronik kelepçe olmasına rağmen bu hale geldiğini söyledi.

Merkez Çukurova ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki A.O., 2017 yılında Sefer B. (31) sevgili oldu. Ancak genç kadın sevgilisinin kıskanç olması ve sürekli kendisini darp etmesinden dolayı 5 ay sonra ayrıldı. Buna rağmen Sefer B.’den bir türlü kurtulamadı.

Tekrar sevgili olmak isteyen Sefer B. vücudunun her tarafına kadının adını ve sevgili olduğu tarihi yazdırıp kadını rahatsız etmeye devam etti. Ayrıldıktan hemen sonra genç kadının otomobiline silahlı saldırı düzenledi. 3 yıl önce ise A.O.’yu bacaklarından 4 kurşunla yaraladı.

Bu olaydan dolayı Sefer B.’ye mahkeme önce 3 yıl 9 ay hapis cezası verip, daha sonra bu cezayı 2 yıl 9 ay 22 güne düşürdü. Sefer B.’nin cezaevinde yattığı 4 aylık süre de göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Silahla vurdu, usturayla yüzünü kesti

Sefer B. tahliye edildikten sonra da tekrar birlikte olmak için A.O’yu tehdit etmeye başladı. Bu nedenle A.O. 13 kez savcılığa başvurarak şikayetçi oldu. Bu şikayetler sonunda genç kadına panik butonu verildi. Sefer B.’ye de elektronik kelepçe takılarak uzaklaştırma cezası verildi.

Ancak buna rağmen 28 Kasım günü akşam Sefer B., A.O.’nun bir restoranda olduğunu öğrenip elektronik kelepçeyi çıkartarak restorana gitti. A.O’yu önce darp edip daha sonra da ustura ile yüzünü kesti. Ardından olay yerinden kaçtı. A.O’nun yüzüne çok sayıda dikiş atılırken, Sefer B. ise polis tarafından her yerde aranıyor.

“Çok korkuyorum, birisi durdurmalı”

A.O. diğer kadınlar gibi ölmek istemediğini, elektronik kelepçe olmasına rağmen saldırıya uğradığını belirterek, “Kısa süre sevgili olduk. Ancak beni sürekli darp edip kıskandığı için ayrıldım. Bu nedenle beni sürekli rahatsız ediyor. En son da yüzümü kesti. Artık çok korkuyorum. Bunu birisi durdurmalı” dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle