• Ana Sayfa
  • Haber
  • Fatih Altaylı: ‘Lütfü Elvan’ın Yerine Düşünülen İlk İsim Nureddin Nebati Değildi’

Fatih Altaylı: ‘Lütfü Elvan’ın Yerine Düşünülen İlk İsim Nureddin Nebati Değildi’

 Fatih Altaylı: ‘Lütfü Elvan’ın Yerine Düşünülen İlk İsim Nureddin Nebati Değildi’
Okunuyor Fatih Altaylı: ‘Lütfü Elvan’ın Yerine Düşünülen İlk İsim Nureddin Nebati Değildi’

Gazeteci Fatih Altaylı, istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yerine yardımcısı Nureddin Nebati’den önce Türkiye Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın düşünüldüğünü ancak ısrarlara rağmen görevi kabul etmediğini yazdı. 

Dün gece Resmi Gazete’de yayınlanan kararla Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tepesinde görev değişimi yapıldı. Lütfü Elvan Bakanlık görevinden istifa ederken yerine yardımcısı Nureddin Nebati getirildi.

“Saray’da düşünülen ilk isim Erişah Arıcan”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında ‘Ankara kulislerinden gelen bilgiler, Saray’ın Elvan’ın yerine ilk tercihinin Nureddin Nebati olmadığını söylüyor. Bu görev için düşünülen ilk isim son zamanların kamuda popüler profesörü Erişah Arıcan’ dedi. 

Altaylı, şunları kaydetti:

‘Üniversiteden, Varlık Fonu’na kadar pek çok kamu görevini aynı anda yürüten Arıcan’ın Saray’da çok popüler olduğu bilinmeyen bir şey değil. Bu popülarite, bu dönemde bir de ‘Bakanlık’ ile taçlandırılmak istenmiş. Erişah Hanım’a Hazine ve Maliye Bakanlığı defalarca ve de ısrarla önerilmiş. Hatta bu konuda epey bir ısrara maruz kalmış.

Ancak Nuh demiş peygamber dememiş. Bakanlık görevini kabul etmemiş.

Ve görev Nureddin Nebati’ye kalmış. Hayırlı olsun:)))’ 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle