• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (2 Aralık)

2 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Yerine yardımcısı Nureddin Nebati getirildi.

2. Avusturya’da bir cerrah, ameliyatta yanlış bacağı kestiği için 2 bin 700 euro ceza aldı.

3. Alın gücünün giderek düştüğü son günlerde birçok ürüne yine yeniden zam yapıldı.

4. Adana’da bir kadın sürekli darp ettiği için ayrıldığı eski sevgilisi tarafından önce tabancayla vuruldu sonra usturalı saldırıya uğradı. Genç kadın 13 kez şikayetçi olduğunu, kendisinde panik butonu, zanlıda elektronik kelepçe olmasına rağmen bu hale geldiğini söyledi.

5. Konya’da, okulun 2. günü ağlayarak annesini isteyen 1. sınıf öğrencisini azarlayıp tehdit eden öğretmen Ayşe I. hakkında Milli Eğitim Bakanlığı kararını verdi. müfettişlerin soruşturması sonucu karar verdi. Ayşe I.’nın görev yeri değiştirilirken maaş kesintisi ile hizmet içi eğitim alması kararı verildi.

6. Gaziantep’te Yunus Göç’ün 1 aylık bebeğine yaptığı işkence, evdeki kameraya yansımıştı. Anne Semra Göç, kocasının, bebekle ilgili kendisine ‘Ağladığında boğazını sıkacaksın, öyle çırpınıp kalacak’ dediğini açıkladı.

7. Bianet her ay olduğu gibi bu ay da yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği bilgilere göre ‘Erkek Şiddet Çetelesi’ni’ yayınladı.

8. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz indirme politikasına destek veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ‘Milli Kurtuluş Savaşı’nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım’ dedi.

9. Mersin Büyükşehir Meclisi’nin gergin ve olaylı geçen Kasım Ayı 3. birleşim toplantısını AKP gençlik kollarına mensup 300 kişinin basmak istediği öne sürüldü.

10. Safiye Çallı, sosyal medyadan tanıştığı türkücü Cüneyt’in 2 evini alıp kendisine arsa ve araba aldığını ve dolandırıldığını iddia etmişti. Çallı’nın yaklaşık 700 bin TL’sini cebine indiren türkücü Cüneyt, Safiye’ye vermek için bugün canlı yayına elinde 80 bin TL ve arabasıyla geldi.

11. Avukat Aslı Hatemi, Nişantaşı’nda alışveriş yapmak için gittiği mağazadan su istedi. Su yerine yanlışlıkla çamaşır suyu verilen Hatemi, hastanelik oldu.

12. Posta Gazetesi eski köşe yazarı Şafak Coştu’a Mansur Yavaş’la ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle bazı kullanıcılar cinsel içerikli mesajlar attı.

13. Muğla’da evde yer sofrasında yemek yiyen amcası Adnan Buhuroğlu (58) ile kuzenleri Yasin (29) ve Tahsin (27) Buhuroğlu’nu pencereden av tüfeğiyle ateş ederek öldüren Recep Buhuroğlu’nun (28) ifadesi ortaya çıktı. Buhuroğlu savcılıktaki ifadesinde, kız kardeşine kuzeni Tahsin’in cinsel istismarda bulunduğunu öğrenince cinayeti işlediğini önü sürdü.

14. Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna, Elvan’ın yardımcısı Nureddin Nebati oturdu. Nebati’nin bir dönem Pensilvanya’ya da gittiği, FETÖ lideri Gülen ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

15. TikTok kullanıcısı 23 yaşındaki Hannah Violet, hamileliğini doğumdan 50 dakika önce öğrendiğini anlattığı videosu ile viral oldu.

16. Hem sinemalarda hem de Netflix platformu üzerinde gösterime giren Red Notice adlı film, Netflix’de tüm zamanların en çok izlenen filmi olarak rekor kırdı! Netflix’in büyük bir bütçeyle çekimlerini tamamladığı film, başarıdan başarıya atlıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle