• Ana Sayfa
  • Haber
  • Berat Albayrak, TÜGVA, Fethullah Gülen… Yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati Hakkında Neler Biliniyor?

Berat Albayrak, TÜGVA, Fethullah Gülen… Yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati Hakkında Neler Biliniyor?

 Berat Albayrak, TÜGVA, Fethullah Gülen… Yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati Hakkında Neler Biliniyor?
Okunuyor Berat Albayrak, TÜGVA, Fethullah Gülen… Yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati Hakkında Neler Biliniyor?

Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna, Elvan’ın yardımcısı Nureddin Nebati oturdu. Peki Berat Albayrak’a yakın olduğu belirtilen Nureddin Nebati ile ilgili neler biliniyor?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak’ın döneminde göreve getirilen Nebati’nin, Lütfi Elvan’ın istemesine rağmen görevden alınamadığı öne sürülüyordu. 

Albayrak’ın atadığı Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ve Bülent Aksu görevlerinden alınırken, Nebati’nin koltuğunu koruması dikkatlerden kaçmamıştı.

Albayrak’ın istifa ettiği gün Nebati, şu paylaşımı yapmıştı: “Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve güveniyoruz Sn. Bakanım” ????

İki isimden sürpriz buluşma

Birbirlerine yakın oldukları bilinen Albayrak ile Nebati, bu yılın ağustos ayında Süleymaniye’deki bir restoranda baş başa yemek yerken görüntülenmişti.

ENSAR ve TÜGVA üyesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın web sitesindeki özgeçmişe göre 1964 Şanlıurfa Viranşehir doğumlu Nebati, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında doktora unvanına sahip.

Nebati ayrıca TÜGVAENSAR ve İlim Yayma Cemiyeti de dahil pek çok vakıf ve derneğin üyesi konumunda.

Çift maaşlı bürokratlardan…

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, geçtiğimiz aylarda Nureddin Nebati’nin de çift maaş alan bürokratlardan olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Yavuzyılmaz’ın paylaştığı bilgilere göre Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi de olan Nebati’nin aylık geliri 61.766 TL’yi buluyordu.

????

Nebati’nin bir dönem Pensilvanya’ya da gittiği, FETÖ lideri Gülen ile fotoğraf çektirdiği de biliniyor. ????

Fotoğraf: OdaTV

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle