Anime Severler Buraya! 2021 Yılının En Sevilen Animeleri

 Anime Severler Buraya! 2021 Yılının En Sevilen Animeleri
Okunuyor Anime Severler Buraya! 2021 Yılının En Sevilen Animeleri

Muazzam bir dehayla mangaların dizi ve sinemaya uyarlanan animeler bu yıl da oldukça konuşuldu. 2021’de anime dünyasına birbirinden sağlam yeni içerikler ve devam serileri eklendi. Anime severlerin hayranlıkla takip ettiği animeler arasından 2021 yılında en çok sevilen animeleri sizler için derledik. Bakalım bu yılın en iyileri içinden kaç tanesini izlediniz?

12. Moriarty The Patriot

Sherlock Holmes hikayesinden uyarlanmış bir anime dizisi olan Moriarty The Patriot, onun en büyük düşmanını konu alıyor. Sherlock izlerken Moriarty’i birçoğumuz sevmedik fakat bu anime fikirleri biraz değiştirecek gibi görünüyor.

11. Haikyuu!!

Anime dünyasında spor konulu hikayeler oldukça seviliyor. Fakat bu yapım bir başka. 8.7 IMDb puanına sahip Haikyuu!!, rol model aldığını ve hayranlıkla takip ettiği idolüyle aynı okulda okumaya başlayan bir voleybolcunun sürükleyici hikayesini anlatıyor.

10. Steins;Gate

Tam bir gençlik anime dizisi olan bu yapımda olaylar üniversitede geçiyor. Üniversite öğrencileri zaman makinesi ile geçmişe bir mesaj bırakmak istiyor. Konusu gereği içerisinde bilim kurgu ve macera ögeleri barındıran Steins;Gate’de geçmişteki tek bir an ile geleceği nasıl değiştirebileceğinize tanık oluyorsunuz.

9. Demon Slayer

Bu yılın en iyi korku animelerinden biri, diyebiliriz. Öyle ki yalnızca izlemiyor adeta bir şeytanla savaşıyorsunuz. Dizi, ana karakter Tanjirou’nun acımasızlığının arkasında yatan hüzünlü hikayesini anlatıyor.

8. Dragon Ball Z

Aksiyon içerikli bir televizyon dizisi olan Dragon Ball Z, önceki Dragon Ball serisinin devamı niteliğinde kurgulanmıştır. Fakat izleyenler diğer yapıma göre daha gerçekçi bir senaryoya sahip olduğunu söylüyor. Yeni yapımda da bizleri Goku ile ilginç maceralar bekliyor.

7. Keep Your Hands off Eizouken!

Aşka doymak isteyen anime aşıkları Eizouken’in hikayesini izleyebilir. Aşk temalı animeler arasında bu yıl Keep Your Hands off Eizouken! oldukça sevildi. Çokça hayal gücü ögeleri barındırması nedeniyle ilham veren bir anime olarak tanımlanıyor.

6. Cowboy Bebop

Macera ve bilim kurgu içerikli bir anime olan, Cowboy Bebop bildiğimiz animelere göre çizim ve müzik kalitesi bakımından oldukça seviliyor. 2021 ve 2071 yılları arasında yaşanan olayları, aydan kopan meteor parçalarını ve insanların nasıl kaçarak uzaya yerleştiğini anlatıyor.

5. Legend Of The Galactic Heroes

Galaktik İmparatorluk ile Özgür Gezegenler İttifakı uzayda varlık savaşı veren iki farklı iktidardır. Onların uzay siyaseti, bugün akademiye konu olacak nitelikte incelenebilir.

4. To Your Eternity

Fantastik bilim kurgu bir hikayesi olan To Your Eternity’de ana karakterimiz Fushi, temasa geçtiği her canlının veya nesnenin özelliklerini kazanıyor. Bir gün öyle bir özellik eline geçiyor ki istemeden sevdiklerine zarar vermeye başlıyor. Dünya hassas kalpliler için çok acımasız…

3. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009 yapımı aksiyon ve bilim kurgu ağırlıklı bir Japon anime televizyon dizisi olan Fullmetal Alchemist: Brotherhood, bu sene de bolca izlenme aldı. Hikayesinde bedenleri hasar görmüş Edward ve Alphonse kardeşler anlatılır. Bu ikili vücutlarını yeniden oluşturmak için kötü güçlerle savaşırlar. Dizi Netflix’ten de izlenebiliyor.

2. Death Note

İzleyenleri adeta kendisine aşık eden bir anime dizisi daha! Olağanüstü konuları içeren Death Note, bir lise öğrencisinin Yeni Dünyanın Tanrısı olma arzusunda başından geçenleri anlatıyor. 2006 yapımı dizi şu an IMDb 9.0 puanına sahip.

1. Zirve yine Jujutsu Kaisen’in!

2021 Crunchyroll Anime Awards etkinliklerinde bu yılın en iyisi Jujutsu Kaisen seçildi. Anime Awards’ta yılın animesi dahil olmak üzere 3 ayrı ödül aldı ve 10 ayrı kategoride aday gösterildi. 

Anime, konusu gereği maceraperest karakterler ve gizemli okült olaylar içeriyor. Bilmeyenler için, ilk kez 2018 yılında yayınlandı ve o günden bu yana izleyicisi giderek artıyor. Jujutsu Kaisen geçen yılın da en çok izlenen animesi olmuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle