• Ana Sayfa
  • Haber
  • Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşüyor

Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşüyor

 Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşüyor
Okunuyor Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşüyor

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, lodos Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini sürdürürken, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisi altında. Türkiye genelinde sıcaklıklar 4 ila 12 derece düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun doğusunda, yer yer kuvvetli ve yoğun olmak üzere Karadeniz’in iç kesimlerinin 900-100 metre ve üzeri rakımlı yerlerinde, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığı 12 derece düşecek

Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 12 derece) azalacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle