• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (1 Aralık)

1 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Mansur Yavaş, Ankara’da akıllı taksi sistemine geçildiğini duyurdu.

2. Gıda şirketi Eti, ‘Negro’ adlı bisküvisinin adını ‘Nero’ olarak değiştirdiğini açıkladı. ‘Negro’ ismi, ırkçılığı çağrıştırdığı için eleştiriliyordu.

3. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır. Başöğretmenlere ilave derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artışa gideceğiz.’ dedi.

4. Yozgat’ın Çandır ilçesinde, 1 aylık bebeğini sobada yaktığı iddia edilen kadın gözaltına alındı.

5. Merkez Bankası, Doğrudan Döviz Müdahalesine İlişkin Basın Duyurusu paylaştı.

6. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Bulgaristan’daki çekimler için anlaşma yaptığı Slvestar Lenenov tarafından parasını almadığı gerekçesiyle ölümle tehdit edildi.

7. 2 aylık bebeğini öldüresiye dövdüğü görüntüler ortaya çıkan cani baba Yunus Göç’ün emniyet ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde bebeği ağladığı için bir anlık sinirle darp ettiğini söyleyen Göç, suçlamayı kabul etti.

8. İzmir’de 6 ay önce uyuşturucu parası yüzünden çıkan tartışmada anne Ayşe Vural (59), kızı Zeynep Vural’ı (29) boğarak öldürdü. Cinayetle aile darmadağın olurken baba Saffet Vural yaşadıklarını ‘kızımı toprağa verdim. Eşim cezaevine girdi. Bundan daha acı ne olabilir’ sözleriyle anlattı.

9. CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT’deki açıklamalarıyla doların uluslararası piyasada rekor kırarak 13,95’i görmesi üzerine ‘Erdoğan ile yapılan müsamere dış borç yükümüzü sadece 2 saatte 192 milyar lira artırdı’ paylaşımı yaptı.

10. BİM (Birleşik Mağazalar A.Ş) Kariyer.net sitesine ‘Satış Elemanı’ ilanı verdi. İlanda yer alan bir kriter Ekşi Sözlük’te insanları ikiye böldü.

11. TikTok kullanıcısı Amber Scxtt, sevgilisinin doğum yapacağı hastaneye tüm oyun sistemi ile gelmesini platformda paylaştı. TikTok’ta viral olan video, tartışmaları da beraberinde getirdi.

12. 74 yaşındaki Kamboçyalı kadın, ineğin ölen kocasının reenkarnasyonu olduğunu söyleyerek inekle evlendi.

13. İstanbul Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir vatandaş, borçları nedeniyle girdiği bunalımın ardından hayatına son verdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle