• Ana Sayfa
  • Haber
  • Seval Türkeş: ‘Bahçeli, Türkeş’in Ölümünden Sonra Evimize Savaş Açtı, Beni Sürekli Engelledi’

Seval Türkeş: ‘Bahçeli, Türkeş’in Ölümünden Sonra Evimize Savaş Açtı, Beni Sürekli Engelledi’

 Seval Türkeş: ‘Bahçeli, Türkeş’in Ölümünden Sonra Evimize Savaş Açtı, Beni Sürekli Engelledi’
Okunuyor Seval Türkeş: ‘Bahçeli, Türkeş’in Ölümünden Sonra Evimize Savaş Açtı, Beni Sürekli Engelledi’

Başbuğ Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı’nın düzenlediği anma etkinliğine düzenlenen saldırıyı eleştirirken, MHP’yi sorumlu olarak gördüğünü söyledi. Türkeş ayrıca, “Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı’ dedi.

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından, Alparslan Türkeş’in 104’üncü doğum günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında arbede çıktı.

“Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü”

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu’na konuşan Seval Türkeş, “Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü’ dedi.

“Yıllardır bu baskının altındayız”

Türkeş, “Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz’ ifadesini kullandı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle