• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Kasım)

30 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Suriye Uluslararası İş Derneği Başkanı Mahmut Osman’ın ‘Türkiye’de işsizlik yok. İş beğenmezlik var. Biz parayla ilan veriyoruz, her yere ilan veriyoruz nitelikli, yetişmiş eleman bulamıyoruz. Yok…’ ve ‘Dönerler mi o başka ama gönderebilirler mi hayır gönderemezler. Güçleri varsa göndersinler bakalım. Karşılarında çok ciddi bir Türk iş adamı, Türk insanı duracaktır.’ gibi çıkışları ise sosyal medyada gündem oldu.

2. Bursa ve İstanbul’da şafak vakti 15 adrese eş zamanlı yapılan operasyonda, kadınları fuhşa sürükleyen 12 kişi ile fuhşa zorlanan 9’u Türk vatandaşı, 11’i yabancı uyruklu kadın suçüstü yakalandı. Şüphelilerin fuhuşa zorladıkları kadınların fotoğraflarını müşterilerine katalog şeklinde gönderdikleri ve 2 saat için 200 dolar fiyat belirledikleri ortaya çıktı.

3. Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okul sonrası eve dönen Enes Koca köpeklerin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan çocuk hastanede tedavi altına alındı. Enes’i bulan amcası Ali Osman Koca, ‘Ben çocuğun yanına gittiğimde köpekler yanındaydı. Çocuğu resmen parçalamışlar’ dedi.

4. Ridley Scott’ın Gucci Ailesi (House of Gucci) filminde görülen İtalyan malikanesi artık Airbnb’den kiralanabiliyor. Lüks ev, rezervasyon yapan bir şanslı kişi için 30 Mart 2022’de tek geceliğine konaklamaya açılacak.

5. Gaziantep Şahinbey’de çekilen görüntüler izleyenlerin kanının dondurdu. 3 aylık bebeğine işkence eden vicdansız baba, gizli çekimle kaydedildi. Gözaltına alınan baba tutuklandı.

6. Gaziantep’te 2 aylık bebeği babası tarafından acımasızca dövülen anne Semra Göç, yaşadıklarını anlattı. Günlerdir uyuyamadığını söyleyen gözü yaşlı anne Göç, eşinin en ağır cezayı almasını istediğini belirterek, “En ağır cezayı alsın hapse girsin. Cezasını çeksin. Hiç çıkmasın oradan” dedi.

7. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şiddetli lodos nedeniyle köprü üzerinde ilerlemekte zorlanan 4 motosiklet sürücüsüne kalkan olan otobüs şoförleri ‘Biz üstümüze düşeni yaptık. Hediye falan beklemiyoruz” dedi.

8. İTÜ’lü Prof. Dr. Okan Tüysüz, Marmara’da beklenen büyük depremin olma zamanının geldiğini söyledi. 24 kentin fay hattı üzerinde olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Tüysüz, 45 il alanında, fay hattı üzerindeki 110 ilçeyi açıkladı.

9. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş anmasındaki kavgaya ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı suçladı, ‘Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır. Her gün de takip edeceğim’ tehdidinde bulundu.

10. Alparslan Türkeş için yapılan etkinliğe MHP tarafından yapılan saldırı sonrası etkinliği düzenleyen Alparslan Türkeş Vakfı’nın başkanı Kutalmış Türkeş’ten açıklama geldi.

11. İmam nikahlı eşi Yeliz Kiviz’in 8 gün önce ortadan kaydolduğunu söyleyen Yadigar Kepçe isimli erkek dün Müge Anlı’nın programına katılmıştı. Canlı yayında Yadigar Kibar’ın kabarık suç dosyaları ve yalanları teker teker ortaya çıkmıştı. Müge Anlı’da aranan Yeliz Kiviz sonunda bulundu ve stüdyoya geldi. Canlı yayında da ortalık karıştı. Kiviz’in anlattıkları herkesi şaşırttı.

12. Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda bu yıl içinde intihar eden polis memuru sayısının 100’ü bulduğunu aktardı. Sezer ayrıca son 10 günde 10 polisin intihar ettiğini duyurdu.

13. AFAD İstanbul İl Müdürü, İstanbul’da iki gündür etkisini sürdüren fırtınanın etkisi nedeniyle 528 çatı uçması, 839 ağaç devrilmesi yaşandığını duyurdu.

14. Yurt dışından sosyal medya yayınları yapan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Barkın, müvekkiliyle beş gündür görüşemediğini açıkladı. Barkın, daha önce görüştüğü telefondan yanıt alamadığını açıkladı. Barkın’ın bu açıklaması, Peker’in sadece dijital tecrit değil, fiziki tecritte olabileceğini gündeme getirdi.

15. Eski Rektör Hüseyin Bağ’ın eşine özel kadro açması nedeniyle görevden alındığı Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) yeni rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan döneminde de değişen bir şey olmadı. Bu kez rektör danışmanının gelinine kadro açıldı. Kutluhan’ın danışmanı Prof. Mehmet Akgün’ün gelini A.A. kişiye özel ilanla kadroya yerleşti.

16. Latin şarkıcı Maluma, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla herkesi şaşırttı. Cinsel organına kapattığı şapka ile poz veren Maluma, açıklama kısmına ‘Instagram’da zaten 60 milyonuz, 100 milyonda şapkamı çıkartırım’ yazdı.

17. Annabelle isimli genç kadının eski sevgilisi, borcu olan parayı hiç üşenmeden bozukluklara çevirip bir ayakkabı kutusunda ona yolladı.

18. İspanya’nın ünlü kum tepelerinin bulunduğu Dunas de Maspalomas Özel Doğa Koruma Alanı bölgeyi ziyarete gelen turistler tarafından kirli bırakılınca doğaya ve bölgede yaşayan hayvanlara verdiği zararlar ülkede gündem oldu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle