• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kılıçdaroğlu: ‘Üniversite Bittikten Sonra Sizleri İşsiz Bırakan Bu Düzeni Yıkacağız’

Kılıçdaroğlu: ‘Üniversite Bittikten Sonra Sizleri İşsiz Bırakan Bu Düzeni Yıkacağız’

 Kılıçdaroğlu: ‘Üniversite Bittikten Sonra Sizleri İşsiz Bırakan Bu Düzeni Yıkacağız’
Okunuyor Kılıçdaroğlu: ‘Üniversite Bittikten Sonra Sizleri İşsiz Bırakan Bu Düzeni Yıkacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Kılıçdaroğlu ‘Sizleri üniversite bitirdikten sonra işsiz bırakan düzeni yıkacağız’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında milletvekillerine ve partililere hitap ediyor. 

Sağlık çalışanlarını pandemide büyük bir fedakarlıkla çalıştıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, ‘Aynı şekilde çalışan diş hekimlerine de yürekten secvgi ve saygılarımızı gönderiyoruz’ dedi. Plansız açılan fakülteler yüzünden ileride ‘atanamayan diş hekimi’ sorununun ortaya çıkabilecğini belirten CHP lideri, ‘Aynı nüfusa sahibiz ama Almanya’da 31, bizde 103 diş hekimliği fakültesi var. Bizdeki kontenjan 8 bin 59, Almanya’da 2 bin 500. Almanya’da 5 öğrenciye bir asistan, 9 öğrenciye bir profesör düşüyor. Bizde 14 öğrenciye bir asistan, 46 öğrenciye de bir profesör düşüyor. Buradan üniversitede okuyan bütün kardeşlerimize sesleniyorum. Sizin sorunlarınızı çözmeye ahdettik. Üniversite bittikten sonra sizleri işsiz bırakan bu düzeni tepe taklak yıkacağız. Bu düzeni tamamen sonlandıracağız’ diye konuştu.

Kılıçaroğlu, üniversiteyi bitiren her gencin güzel bir ortamda iş bulacağını ve çalışacağını söyledi.

“Öğretmenin sorununu çözmediyseniz, ülkenin sorunlarını çözemezsiniz”

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözü ile anan Kılıçdaroğlu, ‘Öğretmenine değer vermeyen bir toplumun eğitimden bir şey bekleme şansı yoktur.Öğretmenin sorununu çözmediyseniz, ülkenin sorunlarını çözemezsiniz’ dedi.

Öğretmenlere seslenen CHP lideri, ‘Sizi bu toplumun en saygın kişisi yapmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Öğretmenliği itibarlı bir mslek haline getireceğiz. Hakim ve savcılar gibi ayrı bir öğretmelik meslek yasası olacak. 3600 ek götergeyi vereceğiz. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğrtmen gibi ayrımcılıkları tamamen kaldıracağız. Öğretmen öğretmendir’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle