• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Kasım)

22 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Afganistan’da ülkede yönetimi ele geçirdikten sonra kadınların eğitim başta olmak üzere birçok temel hakkında kısıtlamaya giden Taliban, yeni yasakları duyurdu. Artık kadın oyuncuların yer aldığı yapımlar televizyonlarda gösterilemeyecek.

2. Samsun’un Bafra ilçesinde 44 yaşındaki kadını boğarak öldüren katil zanlısı cezaevindeki koğuşta çarşafla asılı halde bulundu.

3. Dolar kurunun hızlı artışı sonrası son 2 haftada un çuvalının fiyatı 360 TL’ye yükseldi. Kamudan acil destek bekleyen fırıncılar 3-4 TL aralığında ekmek satışına başlayacak.

4. 2018 yılında İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, Kanadalı pop müzik yıldızı Justin Bieber’a hitaben açık mektup yayımladı.

5. Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Sera Kadıgil, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda bugün görüşülen İçişleri Bakanlığı bütçesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Duvar kitabını hediye etti.

6. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Lirası’nı değersizleştiren ‘düşük faiz’ politikasını ‘Türkiye ekonomide yeni bir şey deniyor’ diyerek savundu.

7. Mersin’de kaybının 10. günü Yörük ailesinin çadırının 7 kilometre uzağında bulunan Müslüme Yağal’ı bulan çoban Ayşe Bacak, Müge Anlı’nın programında canlı yayında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Bacak, Müslüme’yi bulduğunda kıyafetlerinin üzerinde olmadığını söyledi.

8. Sokak röportajına katılan bir genç, ‘Ekonomi iyi’ diyen kadına verdiği cevaplarla ve sakin tavırlarıyla sosyal medyada viral oldu.

9. Nike, geçtiğimiz günlerde Rihanna gibi birçok ünlü isimle çalışan dansçı Parris Goebel ile çektikleri bir video paylaştı. Ünlü dansçının videosunu gören Türkler de iğrenç yorumlarıyla bizleri bir kere daha utandırdı.

10. 2012 yılında popüler bir marketin yılbaşı için hazırladığı paketleri güncel fiyatlarıyla karşılaştırdık.

11. Bitmek bilmeyen nöbetler, dalga geçilir gibi verilen yemekler, Koronavirüsün pik yaptığı dönemde yaşatılanların hepsi bir yana sağlık çalışanları aylık bin dolardan az maaşa çalışıyor.

12. Ülkemizin en nadide yerlerinden biri olan Kapalıçarşı’da son 150 yılın en büyük restorasyonu olduğu iddia edilen bir değişim süreci yaşanıyor. Sosyal medyada ise bu değişim epey konuşuldu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle