• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bakan Yardımcısı, Ekonominin Halini Savundu: ‘Yeni Bir Şey Deniyoruz’

Bakan Yardımcısı, Ekonominin Halini Savundu: ‘Yeni Bir Şey Deniyoruz’

 Bakan Yardımcısı, Ekonominin Halini Savundu: ‘Yeni Bir Şey Deniyoruz’
Okunuyor Bakan Yardımcısı, Ekonominin Halini Savundu: ‘Yeni Bir Şey Deniyoruz’

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Lirası’nı değersizleştiren ‘düşük faiz’ politikasını ‘Türkiye ekonomide yeni bir şey deniyor’ diyerek savundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ısrarıyla Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine gitmesi Türk Lİrası’nı tarihinin en değersiz konumuna getirdi. Son kararla birlikte Dolar/TL kuru 11 seviyesini de aştı.

Yılbaşından bu yana dolar karşısında yüzde 30’dan fazla değer kaybeden Türk Lirası, Bloomberg’e göre de en kötü performans sergileyen gelişmekte olan ülke para birimi oldu.

“Allah ona yardım eder(cek)”

Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Serdar Çam ise Türk Lirası’nın değersizleştirilmesini ‘Yeni bir şey deniyoruz’ sözleriyle savundu. Serdar Çam, Twitter paylaşımlarında kurların artmasının getirdiği sorunları kabul ederek ‘Türkiye yepyeni bir şeyi deniyor! Yepyeni bir risk alıyor!’ dedi.

‘Klasik yöntemlerle artık devletler sadece çelik çomak oynuyor; akıllıca ama delice cesaretler alanlar kazanıyor.’ diyen Çam, paylaşımlarını şöyle bitirdi:

‘Şahsım dahil ekonomik sürecin nasıl evrileceğini pek çok kimse bilmiyor. Ancak bildiğim ve aynı zamanda duam;Bugüne kadar hiç bizi ortada bırakmayan bir liderimiz var.15TEMMUZ’da ölümüne direnin derken de aynı kararlılıkla bir şeyi ahd etti mi, Allah ona yardım eder(cek).’

Bakan Yardımcısı Çam’ın paylaşımları ????

twitter.com

Çam’ın bu ilginç açıklaması sosyal medyada da tepki çekti ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle