Meksika’da Üst Geçitten Sallandırılmış 10 Cansız Beden Bulundu

 Meksika’da Üst Geçitten Sallandırılmış 10 Cansız Beden Bulundu
Okunuyor Meksika’da Üst Geçitten Sallandırılmış 10 Cansız Beden Bulundu

Cinayete kurban giden sayısında ciddi artış yaşanan Meksika’da 9’u bir üst geçidin korkuluklarına asılı halde olmak üzere, 10 cansız beden bulundu. Cansız bedenlerin tamamının erkek olduğu ifade edilirken, kurbanların kimliğine dair ise bilgi verilmedi.

AA’nın haberine göre Meksika’nın Zacatecas eyaletinde 9’u üst geçitten sallandırılmış halde olmak üzere, 10 cansız beden bulundu.Zacatecas Kamu Güvenliği Dairesinden yapılan açıklamada, eyaletin Cuauhtemoc bölgesindeki bir üst geçidin korkuluklarına asılı 9 cesedin tespit edildiği, 1 cesedin ise yol kenarında bulunduğu belirtildi.

10 cansız bedenin de erkek olduğu kaydedilen açıklamada, kurbanların kimliğine dair bilgi verilmedi. Yerel basındaki haberlere göre, pazartesi günü de Zacatecas’ta 3 cansız beden köprüye asılı bulunmuştu.

İlk 9 ayda 25 binden fazla kişi cinayete kurban gitti

Uyuşturucu çeteleri için stratejik önemi olan Zacatecas eyaletinin kontrolü için ülkenin en güçlü kartelleri Jalisco Yeni Nesil Karteli ve Sinaloa, sıklıkla karşı karşıya geliyor.

Zacatecas’da geçen yıl 1065, bu yılın ilk 7 ayında ise 800’den fazla kişi hayatını kaybetti. Federal veriler, Meksika’da bu yılın ilk 9 ayında 25 binden fazla kişinin cinayete kurban gittiğine işaret ediyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle