Erdoğan’ı Yüzlerce Personelle Karşılayan Rektör Yeniden Atandı

 Erdoğan’ı Yüzlerce Personelle Karşılayan Rektör Yeniden Atandı
Okunuyor Erdoğan’ı Yüzlerce Personelle Karşılayan Rektör Yeniden Atandı

Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak, görev süresinin dolmasının ardından aynı göreve yeniden atandı. Necdet Budak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı İzmir’e gidişinde yüzlerce personelle karşılamasıyla hatırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 4 üniversiteye rektör atandı.

Atama kararlarına göre, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş, Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ekrem Savaş, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Küçük, Ege Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Necdet Budak atandı.

Erdoğan için pankart açtırmıştı

Ege Üniversitesi’ne yeniden atanan Necdet Budak, rektörlüğü sürecinde sık sık kişiye özel kadro ilanlarıyla gündeme gelmiş ve kendi yakınlarını üniversitedeki çeşitli görevlere getirdiği iddia edilmişti. 

AKP’den milletvekilliği de yapan Budak, 2018 yılında da İzmir’e gelen Erdoğan’ı karşılamak için 382 akademisyen ve idari personeliyle yollara düşüp çalışanlara, “Sayın cumhurbaşkanımız şehrimize hoş geldiniz” yazılı pankart taşıtmıştı.

Ayrıca, Budak’ın rektör olarak atanmasının ardından üniversitede açılan Uzman Kafe ve Ata Kafe’nin kaçak yapı olduğu belirlenmiş Bornova Belediyesi tarafından, kaçak yapılar hakkında yıkım kararı verilmişti.

BirGün

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle