• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bülent Arınç’tan ‘Sedat Peker’ Göndermesi: ‘Cebimize Kimse 10 Bin Dolar Koymuyor’

Bülent Arınç’tan ‘Sedat Peker’ Göndermesi: ‘Cebimize Kimse 10 Bin Dolar Koymuyor’

 Bülent Arınç’tan ‘Sedat Peker’ Göndermesi: ‘Cebimize Kimse 10 Bin Dolar Koymuyor’
Okunuyor Bülent Arınç’tan ‘Sedat Peker’ Göndermesi: ‘Cebimize Kimse 10 Bin Dolar Koymuyor’

Eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, emekli aylığıyla geçindiğini söyleyerek “Cebimize kimse 10 bin dolar koymuyor” diye konuştu.

Armağan Çağlayan’ın hazırladığı Gör Beni programına Eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç konuk oldu. Bülent Arınç kendisi ile ilgili olarak kullanılan ‘özgül ağırlık’ sözünün nasıl ortaya çıktığını anlattı.

“Benim özgül ağırlığım var beni sıradan biri sayamazsınız”

Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan Arınç ‘Bir gün Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yapıyorum, hükümet sözcüsüyüm o tarihte, Erdoğan da Başbakan. Erdoğan yaptığı açıklamada ‘kız ve erkek çocuklarının bir arada kaldıklarını buna mani olacaklarını’söyledi.

Toplantı sonrası konu ile ilgili olarak ‘siz ne dersiniz’ diye sorduğunda ise Arınç, kendisinin Bakanlar Kurulu’nda böyle bir konunun konuşulmadığını ifade ettiğini söyledi.

Erdoğan’a bu konu hakkında görüşünü dile getiren Arınç, bir kaç gün bekleyip Erdoğan’ın oluşan çelişkiyi gidermediğini görünce kendisinin bir televizyon programında konuyu yeniden gündeme getirdiğini, sıradan biri olmadığı vurgusunu yaparak ‘sözlerimin doğruluğuna, vicdanlı olduğuma herkes inanır’ diyerek ‘benim özgül ağırlığım var beni sıradan biri sayamazsınız’ anlamında kullandığını sözlerine ekledi.

Ak Parti’nin kurucularından olduğunu hatırlatan Arınç, özgül ağırlık sözünün bu olay sonrası bir atasözü gibi kaldığını söyledi.

“Benim hanlarım yok”

Siyasi olarak hiçbir resmi görevi kalmadığını söyleyen Arınç ‘Şu anda resmi hiç bir sıfatı olmayan, Meclis eski başkanı, başbakan eski yardımcısı hükümet sözcüsüyüm. Fiilen yaptığım iş arabulucuk, paramı oradan kazanmaya çalışıyorum, kazanıyorum, benim hanlarım hamamlarım yok, birileri cebime ayda on bin dolar koymuyor, emekli maaşımızla geçiniyoruz, bal gibi yetiyor,benim dört, beş tane maaşım yok, hanlarım apartmanlarımda yok helal kazandım, helal harcadım’ dedi.

“Erdoğan meclis grubunda konuşur bende gözyaşı dökerdim”

Kendisinin AK Parti ile ilgili olarak yaşadıkları hakkında ise Arınç, ‘kırgın ve üzgün’ olduğunu söyledi.

Arınç, ‘Başka bir partiye geçmeyi aklından geçirmem’ derken ‘Erdoğan’a güveniyorum bu sıkıntıdan da bir şekilde kendine dönerek mutlaka yükselmesini istiyorum, o meclis grubunda konuşur bende gözyaşı dökerdim ama Şeyh Edebali’nin vasiyetini anlatırdı, bu vasiyetlerle büyümüş birinin bugün birilerine olmadık şeyler söylemesini ben kabul edemiyorum eminim bir gün her şey eskiden olduğu gibi çok güzel olacak’ dedi.

Öte yandan Arınç’ın programda kullandığı ‘Birileri cebime ayda on bin dolar koymuyor’ sözü akıllara Sedat Peker’in sözlerini getirdi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar veriyor” iddiasına Peker sosyal medyadan cevap vermiş ve “Benim 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var” demişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle