• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erzurum’da 5.1 Büyüklüğünde Deprem: Enkazdan 2 Kişi Kurtarıldı

Erzurum’da 5.1 Büyüklüğünde Deprem: Enkazdan 2 Kişi Kurtarıldı

 Erzurum’da 5.1 Büyüklüğünde Deprem: Enkazdan 2 Kişi Kurtarıldı
Okunuyor Erzurum’da 5.1 Büyüklüğünde Deprem: Enkazdan 2 Kişi Kurtarıldı

Son dakika haberine göre Erzurum’un Köprüköy ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle şu ana kadar can kaybı bildirilmedi. Erzurum Valisi Okay Memiş, Topçular Mahallesi’nde 2 kişinin enkazdan sağ çıkarıldığını söyledi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Erzurum’un Köprüköy ilçesinde saat 15.40’da 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 

Deprem, yerin yaklaşık 6,9 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Erzurum Valisi “Birkaç köyde yıkım olduğu yönünde ihbar aldık” dedi. ????

Deprem anına ilişkin görüntüler ????

Erzurum Valisi Okay Memiş, ‘Topçu Mahallesi’nde enkaz altında kalan 2 kişi sağ çıkarıldı. Ekiplerin bölgede çalışmaları devam ediyor.’ dedi.

Hınıs-Köprüköy kara yolu ulaşıma kapandı

AFAD, ‘Marifet Köyü’nde bir vatandaşımız yaralanmıştır’ açıklaması yaptı.

AFAD açıklaması şöyle:‘Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, haberleşmede kesintiye yol açan olumsuz bir durum oluşmamıştır. Kayabaşı köyü yolunun heyelan nedeniyle kapalı olduğu öğrenilmiştir, Karayolları ekipleri çalışma başlatmıştır. Türk Kızılay tarafından Erzurum ve Ağrı illerinden 3 ikram aracı ile 1 haberleşme aracı olay yerine yönlendirilmiştir. Hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Sehircilik ve İklim İl Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal halindedir. Gelişmeler takip edilmektedir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle