• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (19 Kasım)

19 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. ABD’de film setinde karıştığı ölümlü silah kazasıyla ilgili aktör Alec Baldwin ve film yapımcılarına dava açıldığı bildirildi.

2. Akademide kişiye özel ilanlar ve kadrolar bitmiyor. Kastamonu Üniversitesi’nin akademik kadro ilanında yer alan özel koşulla İletişim Fakültesi Dekanı Muharrem Çetin’in kızı Nihan Çetin üniversiteden kadro aldı.

3. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBTİ hakkında yeni bir açıklama yaptı. Sözlerinin arkasında olduğunu belirten Özhaseki ‘İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur. Ancak sonradan yapılan geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir’ dedi.

4. II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu, Twitter hesabından Türk Lirası görselleri paylaşarak, ‘Dolar, 1.5 TL olacak demiştik.’ yazan anlamakta güçlük çektiğimiz bir paylaşım yaptı. Kullanıcılar, Osmanoğlu’nu yorumsuz bırakmadı.

5. İrlanda’da kuaförlük yapan ve bir dizi estetik ameliyat için İstanbul’a gelen 40 yaşındaki Kemal Güneş, Şişli’de saç ekiminin ardından girdiği yağ aldırma ameliyatında hayatını kaybetti.

6. Cinayete kurban giden sayısında ciddi artış yaşanan Meksika’da 9’u bir üst geçidin korkuluklarına asılı halde olmak üzere, 10 cansız beden bulundu. Cansız bedenlerin tamamının erkek olduğu ifade edilirken, kurbanların kimliğine dair ise bilgi verilmedi.

7. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fadime Sertçelik, Düzce’de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin yan fayları tetikleyecek bir enerjiye sahip olmadığını söyledi. İstanbul’da deprem beklendiğini belirten Sertçelik, ‘Kuzey Anadolu Fayı orada miadını doldurdu’ dedi.

8. Tokat’ta çiftçilik yapan Şenel Yıldız, bahçede karşısına çıkan ayının saldırısından güreşerek yaralı kurtuldu. Ayının ısırıp pençe atması sonucu kollarında ve bacaklarında derin yaralar oluşan Yıldız ”Ölümle burun buruna geldim. Cesaretim sayesinde yaşıyorum” dedi.

9. Mersin’de 10 gün önce kaybolan Müslüme’den acı haber… Yörük ailenin 2.5 yaşındaki kızının cansız bedenine ulaşıldı.

10. 10 gündür aranan 2.5 yaşındaki yörük kızı Müslüme’nin bugün ne yazık ki cansız bedenine ulaşıldı. Bu acı haberin ardından insanlar duygularını paylaştı.

11. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, TL değer kaybetmeye devam ederken, fiyatını 12 ile çarptığı suyun bile ‘boğazından geçmediğini’ söyledi.

12. Eşi Mehmet Can’ın babasının mirası nedeniyle kendisini sokağa attığını söyleyen Dilek’in anlattıkları herkesi şaşırttı. Canlı yayında yaşananları ve iddiaları anlattık.

13. Shirley Flynn, TikTok’ta büyük memelere sahip olduğu için hesabının kapatıldığını ve yeni hesaplar açtığında yeniden engellendiğini söyledi. Herhangi bir topluluk kuralını ihlal etmediğini söyleyen Flynn, TikTok’u ayrımcılıkla suçluyor.

14. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı’nın ardından Maliye ve Hazine Bakanı olmuş, çıkışları, ilginç söylemleri ve tabii ki Türk Lirası’nın dünyanın en çok değer kaybeden para birimlerinden biri olmasında rol oynamıştı. İstifasının ardından ortalıklarda görünmeyen sâbık bakan Paris’te tatil yaparken görüntülendi.

15. Brezilyalı model ve sosyal medya fenomeni Arthur O Urso, ‘özgür aşk’ kutlaması ve tek eşliliğe karşı bir protesto olarak adlandırdığı törende dokuz kadınla aynı anda evlendi. İçeriğimizi merak ediyorsanız sizleri şöyle alalım…????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle