• Ana Sayfa
  • Haber
  • Soylu’dan ‘İsrailli Çift’ Açıklaması: ‘Cumhurbaşkanımızın Konutunu Çekmişler, Sadece Bununla da Yetinmemişler’

Soylu’dan ‘İsrailli Çift’ Açıklaması: ‘Cumhurbaşkanımızın Konutunu Çekmişler, Sadece Bununla da Yetinmemişler’

 Soylu’dan ‘İsrailli Çift’ Açıklaması: ‘Cumhurbaşkanımızın Konutunu Çekmişler, Sadece Bununla da Yetinmemişler’
Okunuyor Soylu’dan ‘İsrailli Çift’ Açıklaması: ‘Cumhurbaşkanımızın Konutunu Çekmişler, Sadece Bununla da Yetinmemişler’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin fotoğrafları iddiasıyla tutuklanan İsrailli çiftle ilgili ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın konutunu, ikametini çekmişler. Bununla da yetinmemişler aynı zamanda buraya yoğunlaşmışlar’ dedi. 

Soylu, tutuklanan çiftle ilgili ‘casusluk’ değerlendirmesi olduğunu belirtip ‘Mahkemeler ilerleyen süreçte kendi kararlarını vereceklerdir’ diye konuştu.

Üsküdar’daki Çamlıca Kulesi’nden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan İsrail uyruklu çiftin de aralarında bulunduğu 3 şüphelinin ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçundan tutuklandığının hatırlatılması üzerine ise Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

‘Orada birtakım çekimler yaparken Sayın Cumhurbaşkanımızın konutunu, ikametini de çekmişler. Sadece bununla da yetinmemişler aynı zamanda buraya yoğunlaşmışlar, bununla da yetinmemişler aynı zamanda işaretlemişler. Bunu orada gören güvenlik unsurları meseleye müdahale ettiler. İş, mesele, eldeki bilgilerle savcılıklara intikal etti. Burada da savcılıklar kanun, hukuk çerçevesinde bir değerlendirme ortaya koydular, tutuklama gerçekleşti. Bundan sonrası mahkeme safahatıdır. ‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçu diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Mahkemeler ilerleyen süreçte kendi kararlarını vereceklerdir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle