• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yerine Kim Geçecek? AKP’nin TBMM’deki Bir Numaralı İsmi Naci Bostancı Görevini Bırakıyor

Yerine Kim Geçecek? AKP’nin TBMM’deki Bir Numaralı İsmi Naci Bostancı Görevini Bırakıyor

 Yerine Kim Geçecek? AKP’nin TBMM’deki Bir Numaralı İsmi Naci Bostancı Görevini Bırakıyor
Okunuyor Yerine Kim Geçecek? AKP’nin TBMM’deki Bir Numaralı İsmi Naci Bostancı Görevini Bırakıyor

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, görevinden istifa etti. Bostancı’nın yerine Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın bu görevi üstleneceği öğrenildi.

AKP’de sürpriz bir ayrılık gerçekleşti. İktidar partisinin TBMM’deki 1 numaralı ismi Grup Başkanı Naci Bostancı görevini bırakma kararı aldı. Sözcü’den Veli Toprak’a konuşan Bostancı, “Biraz dinleneceğim, ayrılıyorum” dedi.

7 Temmuz 2018’de Grup Başkanlığı’na seçilen Bostancı, yaklaşık 3 yıldır bu görevini sürdürüyordu. 24 Mart 2021’de AKP Grubu’nda bazı değişiklikler oldu. Özlem Zengin ve Mehmet Muş grup başkanvekilliğini bırakırken, yerlerine Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal getirildi. Özellikle Elitaş’ın ‘ağabey’ pozisyona geçmesi, Bostancı’nın görevini yaparken ‘pasifize’ olmasına neden oldu. Bostancı’nın da son aylarda bu durumdan rahatsız olduğu belirtildi.

Bostancı’dan boşalan koltuğa ise ilk AKP grup toplantısında seçim yapılacak. Sivas Milletvekili ve eski bakan İsmet Yılmaz’ın bu görevi getirilmesi bekleniyor.

Yılmaz daha önce TBMM Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı görevlerinde bulundu. Yılmaz, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a yakınlığı ile de biliniyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle