• Ana Sayfa
  • Haber
  • MHP Genel Başkan Yardımcısı: ‘Biz Hükümetin Ortağı Değiliz’

MHP Genel Başkan Yardımcısı: ‘Biz Hükümetin Ortağı Değiliz’

 MHP Genel Başkan Yardımcısı: ‘Biz Hükümetin Ortağı Değiliz’
Okunuyor MHP Genel Başkan Yardımcısı: ‘Biz Hükümetin Ortağı Değiliz’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, İzmir’de basın mensuplarıyla buluştu. Karakaya, ‘Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız’ dedi.

Karakaya, Konak’taki Marriott Hotel’de düzenlenen toplantıda, hedeflerinin 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanmak olduğunu söyledi.

Sorunların çözümüne katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden Karakaya, şunları kaydetti:

‘Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız. Bu anlamda Hükümetin başarısı sonuç itibariyle ittifakı da etkileyecektir. Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. İttifakın amaç ve çerçevesi başından beri belli, kararlılık da burada çok açık belli. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli. ‘

“Gördüğümüz yanlış varsa dile getiririz”

Partilerinin, ‘ittifak ortağı’ olduğunu vurgulayan Karakaya, ”Hükümet ortağı değiliz’ ifadesi sorumluluktan kaçıyoruz anlamında bir ifade değil. ‘Hükümet ortağı değiliz’, biz daha objektif bakarız. Söylenenlerde haklılık payı olanlar ya da bizim gördüğümüz yanlışlar varsa bu yanlışları da biz dile getiririz.‘ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle