• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Kasım)

14 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, annesi Nurhan (57) ile emekli astsubay babası Ali Aslankılıç’ı (60) tabancayla vurarak öldüren Eren Aslankılıç (20), aynı silahla kendi yaşamına da son verdi.

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği “En az üç çocuk” fikrinin mucidi eski bakanlardan Ayşen Gürcan’ın kamudaki üç işten üç farklı maaş aldığı öne sürüldü.

3. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, e-Sınav formatında yapılan ehliyet sınavlarında ilk kez animasyonlu soruların yer alacağını belirterek ‘Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmek istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak’ dedi.

4. Adana’da Sefa Kürçe, evine gidip tartıştığı babası Cabbar Kürçe’nin boğazını kesti. Cabbar Kürçe olay yerinde hayatını kaybederken, Sefa Kürçe ise polis ekiplerine teslim oldu.

5. Dergahına gelenlere ‘cennet vaat ederek’ kandırıp, birçok kez cinsel ilişkiye giren U.K.sözde şeyh 2013’te cinsel istismar suçundan 188 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Şimdi ise yıllar sonra Ekşi Sözlük’te dava dosyasında yer alan mağdurların korkunç ifadeleri ortaya çıktı.

6. “Diriliş Ertuğrul” dizisi ile Türkiye’ye ilgi duymaya başladığını söyleyen Pakistanlı bir tıp doktoru, Türkçe öğrenmek için Çorum’a geldi.

7. Bursa’da bir kuyumcuyu silahla soyarak 100 bin lira değerinde altın çalan şüpheli, ifadesinde ‘Evleneceğini, ev almak için soygun yaptığını’ söyledi.

8. Üsküdar’da aracına almadığı yolcu tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülenen taksici, küfrederek yolcuyu ‘kafana sıkarım’ diye tehdit etmişti. Taksi sürücüsü Sinan K.’ya cezai işlem uygulandı ve şoför kartı süresiz iptal edildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle